Стойността на пазара на криптовалути е надвишила тази седмица рекордните 200 млрд. долара, посочва coindesk.com.
Общият обем на търговията достига над 202 млрд. долара, изчислява coindesk.
Ръстът се определя основно от цената на биткойна, която е достигнала рекордните 7 454 долара в днешната сесия, показва Bitcoin Price Index на CoinDesk. Това представлява ръст от малко над 5 на сто за деня.
През последните 12 месеца криптовалутата поскъпна над 10 пъти, отбелязва изданието. Само през последната седмица увеличението достига 27,15%, а пазарната капитализация достига 124 млрд. долара.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
преди 8 години ти изобщо нямаш идея за какво иде реч, нали :):) хахахахахахахаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години И най-*** е, че отново се изтеглят пари от реалната икономика, за да се наливат в спекулативни активи, чиито загуби ще се демократизират, а печалбите си остават само лични. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години E, ако държавните пари са мошенничество, то какво са биткойнът и всички останали електронни "валути"? Те са най-голямата измама на нашето хилядолетие до момента. Някакви социопати си създават собствени "пари", които никой не може да оцени по какъвто и да е начин, не се регулират от никой, търгуват се на напълно нерегламентирани "борси", зад които не стоят абсолютно никакви правила и т.н. Дори и т.н наречените привърженици на електронните "пари" не вярват, че те ще се използват масово за разплащане и просто пропагдират тяхната измислена стойност, за да повишават цената им и след това да ги продадат на обезумелите маси срещу истинска валута. Такава валута, чиято стойност не се променя с 10% за един ден, зад която стои някакъв авторитет, правила и възможности за оценка. Кога най-после ще спрат да наричат валута нещо, което струва 7400 долара, а не спекулативен актив? Не вярвам на никой от тези "гурута", които не са по различни от българските фараони и "спецове" като Бърни Мадоф. отговор Сигнализирай за неуместен коментар