Стойността на пазара на криптовалути е надвишила тази седмица рекордните 200 млрд. долара, посочва coindesk.com.
Общият обем на търговията достига над 202 млрд. долара, изчислява coindesk.
Ръстът се определя основно от цената на биткойна, която е достигнала рекордните 7 454 долара в днешната сесия, показва Bitcoin Price Index на CoinDesk. Това представлява ръст от малко над 5 на сто за деня.
През последните 12 месеца криптовалутата поскъпна над 10 пъти, отбелязва изданието. Само през последната седмица увеличението достига 27,15%, а пазарната капитализация достига 124 млрд. долара.


Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
преди 8 години ти изобщо нямаш идея за какво иде реч, нали :):) хахахахахахахаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години И най-*** е, че отново се изтеглят пари от реалната икономика, за да се наливат в спекулативни активи, чиито загуби ще се демократизират, а печалбите си остават само лични. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години E, ако държавните пари са мошенничество, то какво са биткойнът и всички останали електронни "валути"? Те са най-голямата измама на нашето хилядолетие до момента. Някакви социопати си създават собствени "пари", които никой не може да оцени по какъвто и да е начин, не се регулират от никой, търгуват се на напълно нерегламентирани "борси", зад които не стоят абсолютно никакви правила и т.н. Дори и т.н наречените привърженици на електронните "пари" не вярват, че те ще се използват масово за разплащане и просто пропагдират тяхната измислена стойност, за да повишават цената им и след това да ги продадат на обезумелите маси срещу истинска валута. Такава валута, чиято стойност не се променя с 10% за един ден, зад която стои някакъв авторитет, правила и възможности за оценка. Кога най-после ще спрат да наричат валута нещо, което струва 7400 долара, а не спекулативен актив? Не вярвам на никой от тези "гурута", които не са по различни от българските фараони и "спецове" като Бърни Мадоф. отговор Сигнализирай за неуместен коментар