Съвместните инициативи целят създаването на полезни навици за ефективно търсене на информация онлайн, обучение, поощряване на Интернет търговията и развитието на бизнеса в информационна среда.
В тази връзка компаниите ще организират съвместно редица конкурси, ориентирани към различни възрастови и професионални групи, като всеки един конкурс ще има разнообразен и атрактивен награден фонд, осигурен от Hewlett Packard.
Първият конкурс, който вече започна – „Спечелете с Коментари” е за външен принос към развитието на сайтовете на Investor.BG Group (IBG) – www.investor.bg, www.tialoto.com и www.start.bg.
Едно от основните полета за завоюване на наградния фонд, осигурен от Hewlett Packard, ще бъде рубриката „Коментари” в Investor.bg , където ще бъде определен участникът, допринасящ най-много с мненията и анализите си за високото качество на дискусиите, като в същото време съблюдава правилата за коректно отношение към останалите участници във форума.
Вторият конкурс – „До 18” стартира в края на септември в няколко големи столични училища. В инициативата ще могат да се включат учащи предимно от горните класове. Конкурсът е за изготвяне на сайт, представляващ сборник от линкове по дадена тема.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Земетресение с магнитуд 5,5 разтърси Салвадор
Драматичната размяна на самолети от Тръмп показва личните залози във войната с Иран
Американският флот тества евтин подводен дрон с автономност от хиляди километри
Пелоси: Онези, които са знаели за влошеното здраве на Байдън, е трябвало да действат