Въпреки че 82 на сто от варненци смятат, че Варна е добро място за живеене, те не одобряват дупките по пътищата, липсата на достатъчно места за паркиране и тротоари в града.
Това става ясно от анкета на сдружение „Видовден“, осъществена през юли по телефона сред 500 пълнолетни жители на града.
Според Анжелина Цокова, зам.-председател на сдружението „в община Варна всеки пети споделя, че е доволен от влизането ни в ЕС, но най-значимо се е подобрил животът на онези, чиито месечни доходи са по-високи от хиляда лева“.
Мониторингът на местната власт във Варна показва ниска оценка – 3,57, за работата на общинските съветници и малко по-висока – 4,20, за кмета на града.
Причината за недоволството на гражданите идва от рязкото пренаселване, презастрояването, лошата инфраструктура, градския трафик, недоброто здравеопазване, боклука и непочистените улици.


Какво ще бъде времето в сряда?
Институции и концесионери обсъждат чистотата на плажовете във Варна
Престижни награди за ученици от Хуманитарната гимназия във Варна
18 жертви на бруталните жеги във Франция
Излязоха резултатите от пробите на Варненското езеро след открита мъртва риба
Ким Чен Ун иска повече ядрени сили след войната между САЩ и Иран
Локхард: Грийнспан беше велик председател
Дифенд от Amundi: Пазарите очакваха оставката на Стармър
Бетси Дюк: Грийнспан стана пионер в комуникациите на Фед
Продължаващият спад на SpaceX изтри милиарди
Най-впечатляващите серийни SUV с V12
Електромобилите може да поскъпнат заради ключов материал
Скандал: Хиляди бракувани в САЩ коли са продадени в Европа
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Mercedes залага на самолетна технология
Доза фентанил и 10 евро ли бутнаха Къци от Лъвов мост? ВИДЕО
От БХА категорични: Нямаме огромни печалби от изкуствено надуване на цените
Алибегов гневен: Целенасочено се показват снимки на празни плажове и касови бележки с високи цени