Зърнени храни България АД отчита 586 хил. лв. консолидирана печалба за четвъртото тримесечие на 2009 г. Това е пет пъти по-малко от неконсолидираната печалба за периода, която е 2,72 млн. лв., показва отчетът на дружеството, публикуван чрез БФБ-София.
За деветмесечието консолидираната печалба (7,64 млн. лв.), беше по-висока от неконсолидираната (7,4 млн. лв.), но в последната четвърт на 2009 г. тенденцията се е обърнала.
Спрямо четвъртото тримесечие на 2008 г. обаче консолидираната печалба се увеличава, тъй като тогава е била едва 53 хил. лв.
За цялата 2009 г. консолидираната печалба е 8,22 млн. лв., като се увеличава с 4% на годишна база. Консолидираният резултат е по-нисък от неконсолидирания, който е 10,15 млн. лв., като причината е загуба в дъщерните дружества.
Консолидираните продажби за 2009 г. са за 188 млн. лв., като се увеличават с 6% на годишна база.
Само за четвъртото тримесечие на 2009 г. консолидираните продажби са за 23,2 млн. лв., като намаляват с 22,7% на годишна база.
Приходи от продажби на продукция представляват 12% от консолидираните продажби за 2009 г. и включват основно производство на олио
Приходи от продажби на стоки са с дял от 84%, като основната стока, която се търгува, е зърното (пшеница, ечемик и други).
Приходи от продажби на услуги са с 2% дял, като това са основно услуги при съхранението на зърно и пристанищни услуги от Порт Балчик АД.
За последните 12 месеца акциите на дружеството поскъпват с 32,10% до 0,609 лв. за акция и 104 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина