Винаги ще има такива, които ще посегнат към торбата с пари, но важното е, че ще бъдат хванати и ще понесат цялата тежест на закона, както стана в този случай. Това каза председателят на Европейския парламент (ЕП) Роберта Мецола по повод задържането в Брюксел на нейния заместник Ева Каили, обвинена в корупция в полза на Катар, пише БТА.
Тя добави, че ЕП сътрудничи от известно време на правоналагащите служби по този случай. По нейните думи институцията ще предприеме вътрешна проверка. Мецола обясни, че като предпазна мярка е отнела правомощията на Каили, при пълно отчитане на презумпцията за невинност. Тя добави, че във вторник (13 декември) предстои заседание за решение за отстраняването на Каили като зам.-председател на ЕП.
"Трябваше днес да обявя начало на преговорите за отпадането на визите за гражданите на Катар и Кувейт", посочи Мецола и настоя въпросът да отпадне засега от дневния ред. Тя съобщи, че ЕП ще преразгледа правилата за достъп до институцията и ще провери кого представляват лобистите, които се свързват с евродепутатите.
"ЕП, европейската демокрация и нашите свободни и открити общества са нападнати. Враговете на демокрацията, които са против самото съществуване на ЕП, няма да се спрат пред нищо. Тези злосторници, свързани с чужди държави, превърнаха в оръжие неправителствените организации, синдикатите, сътрудници в ЕП и евродепутати, в усилието да подчинят нашите процеси. Провалиха се. На чуждите държави, които мислят, че Европа се продава, казвам, че ЕП ще застане твърдо на техния път", добави Мецола.
"В политиката съм, за да се боря с корупцията, това е изпитание за нашите ценности. Ще издържим изпита с високо вдигната глава. Няма да има безнаказаност. Няма да има замитане под килима", каза още председателят на ЕП.


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
AI гигантите ще спечелят 1 трилион долара тази година. Може да не е достатъчно
Бягството на Apple от AI отново започва да тежи на акциите ѝ
Нова технология може да промени лечението на мозъчни заболявания
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Сутрешни напитки за бърз метаболизъм
Насекоми, които предпазват градината от вредители
Елизабет Олсън стана майка за първи път
Бананово лате - абсолютен хит при маникюрите
Шакира не дава гаджето на Пике да бъде под един покрив със синовете ѝ