Хотели, собственост на Доналд Тръмп, са получили плащания на стойност най-малко 7,8 млн. долара от чуждестранни правителства и техни представители по време на неговото президентство, сочи доклад на демократите от Камарата на представителите, цитиран от Bloomberg.
Докладът от 155 страници разкрива, че тези пари са дошли от Китай, Саудитска Арабия и над 20 други държави - и че сумата вероятно дава само бегла представа за действително получената обща сума, заяви в четвъртък демократът Джейми Раскин, който е член на Комисията по надзор и отчетност в Камарата на представителите.
Според демократите тези плащания към хотелите на Тръмп в Ню Йорк, Вашингтон и Лас Вегас представляват нарушение на конституционната клауза за чуждестранните възнаграждения. Тази клауза забранява на федерални служители, включително на президента, да приемат пари или подаръци от чужди правителства без разрешение от Конгреса.
"Това е безпрецедентно и скандално", заяви Раскин.
Представители на бившия президент не са отговорили незабавно на запитването на Bloomberg за коментар.
Публикуването на доклада идва в момент, когато републиканците от Камарата на представителите започнаха разследване за импийчмънт на президента Джо Байдън и бизнес сделките на семейството му. Това се случва и на фона на огромна преднина, която Тръмп има пред останалите републиканци, борещи се за президентската номинация през 2024 г.
Докладът ясно показва, че законите не могат да се справят с президент, който е готов да превърне мандата си в бизнес за собствено обогатяване, коментира Раскин.
Данните в доклада са от двугодишни записи, получени от демократите след продължителна съдебна битка с бившата счетоводна фирма на Тръмп.
В записите са отразени разходи за над 5 млн. долара от китайски официални лица за престой в Тръмп Тауър и хотелите на Тръмп във Вашингтон и Лас Вегас, както и над 615 хил. долара от Саудитска Арабия за престой в неговата кула в Ню Йорк и хотел "Тръмп" във Вашингтон, който вече е с друг собственик.


След резила: Нагелсман подаде оставка
ММФ „Варненско лято“ стана сцена на символичното предаване на председателството на Съвета на ЕС от Кипър към Ирландия
Съдът пусна и втория обвиняем по случая „Баба Алино“
Радев в НС: Ще наложа резерви към 21-вия пакет от санкции срещу Русия, ако засягат нашия интерес
Директорът на ОДМВР-Варна: Издирвателните действия за откриването на Наталия продължават
Bloomberg TV Bulgaria и Bulgaria ON AIR излъчват церемонията Real Estate Awards 2026
Стармър плати цената за липсата на подготовка, сега същият риск стои пред Бърнам
AI борсовата търговия получава притеснителен сигнал
Тръбопроводи и помощта за Украйна разделят съюзниците преди срещата в Анкара
Индия и Япония ще задълбочават отношенията си
BMW потвърди дългото и сигурно бъдеще на V8
Renault 5 E-Tech стана полицейски автомобил
Вътрешният сенник не е най-доброто решение в летните жеги
Rolls-Royce направи яхта на колела
В Русия се редят на опашка за „пиратски“ BMW-та
Касиерка в партия е обвинена в измама на 25 души с над 807 хиляди евро
Синдикат “Защита“ взе решение проф. Шиварова да прекрати гладната стачка
Postbank с потвърден дългосрочен и краткосрочен рейтинг от БАКР
Камери заснели изчезналата Наталия и мъжът с нея
Bloomberg TV Bulgaria и Bulgaria ON AIR излъчват церемонията Real Estate Awards 2026
преди 2 години До: Investor.bg, а кога бихме могли да очакваме статия описваща подробно Еврейската общност в Парламента на Украйна, както и промените в хода на конфликта от последните 2г? Като обективна медия няма да бъде лошо да съпоставите Руското нашествие в Украйна, както и Израелското в Газа? Прилики и разлики? Как едни биват съдени за сабаряне на болници, училища, жилищни сгради, а други не? Как Демократичния Свят подкрепя едните, а другите не? Как Бежанците от Украйна са примани, а от Газа не? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: cyclop ****** ламера си :-) че и от сайта вършат работата на родителите ти, да ти дадат елементарна култура отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: cyclopИма линкове в текста. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Изпуснал съм статиите за скандалите с Байдън и син. Може ли някой да ми сподели линк, за да видя как безпристрастната медия Инвестор е отразила тези събития отговор Сигнализирай за неуместен коментар