„Синергон Холдинг“ АД е сключило предварителен договор за продажбата на дела на дружеството във фирмата „Слатина“ АД, съобщават от холдинга чрез БФБ-София.
Купувачът „Клен Лес“ ЕООД ще придобие 95,41% от „Слатина“ АД, или 943 103 поименни, налични акции, за сумата от 1,885 млн. лева, посочва се в съобщението.
Цената е съобразена с оценката на независим оценител, казват от „Синергон Холдинг“.
„Сделката цели преструктуриране на портфолиото на холдинга и освобождаване от неефективните активи“, подчертава се в съобщението.
Според информация на сайта на „Синергон Холдинг“ „Слатина“ АД е създадено през 1942 г. като производител на памучни и полиестерни тъкани. Фирмата се занимава изключително с търговска дейност от 2009 г. и предлага памучни тъкани за постелъчно бельо, работно облекло, бебешки пелени, както и полиестерни пердета.
Фирмата, която се намира в Самоков, предлага и помещения под наем за производствени и търговски цели.
Наскоро холдингът, който е създаден в средата на 90-те години на ХХ век като приватизационен фонд, обяви, че дъщерното му дружество „Юли 2020“ ООД е заличено от Търговския регистър. Дружеството с предишно име „Петромел 1“ ООД беше в ликвидация, след като продаде единствения си актив – мелница с изцяло компютризирано производство, изградена по проект на най-големия световен производител за мелнично оборудване, швейцарската фирма BUHLER.
През 2020 г. „Синергон Холдинг“ продаде и дъщерното си дружество „Ритейл Инженеринг“ ООД, което проектира и доставя оборудване за бензиностанции.
Преди това холдингът ликвидира "Хивеа-Ким" АД-Мадан – фирма за производство и търговия с каучукови смеси, "Ел Пи Газ" ЕООД и "Шамот" АД-Елин Пелин – фирма за производство и търговия с огнеупорни материали за металургичната и химическата промишленост. „Шамот“ през 2019 г. продаде единствения си актив – имот в Гара Елин Пелин, на веригата за търговия с домакинска техника „Технополис България“.
Свързани компании:


Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Ето какво ще е времето утре
Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
„Музиката на Санремо“ идва във Варна на 21 август
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Инжектирай с повишено внимание
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Министър Найденов: Антон Станков остави ярка следа в правния и обществения живот