„Шелли груп“ АД започва да изплаща дивидента от 3 юли, съобщават от компанията чрез Българската фондова борса (БФБ).
Крайната дата за изплащане на дивидента е 5 юли 2025 г., посочва се в съобщението. След изтичането на този срок, в рамките на петгодишния давностен срок, всеки акционер, който не е получил своя дивидент, ще може да го получи от дружеството в брой или по банков път след изрично отправено искане към компанията.
Дивидентът на компанията ще се изплаща на акционерите чрез „Централен депозитар“ АД. На акционерите, чиито сметки за ценни книжа се намират в регистър А на депозитаря, или с лични сметки, дивидентът ще бъде изплащан чрез клоновете на „Банка ДСК“ АД.
Останалите акционери със сметки в регистър Б на депозитаря, или /клиентска подсметка при инвестиционен посредник, дивидентът ще бъде изплащан чрез съответния инвестиционен посредник.
Акционерите на „Шелли груп“ одобриха изплащането на брутен дивидент в размер на 0,2543 лева на акция на общо събрание, което се проведе в началото на юни.
Общата сума, която ще бъде разпределена на акционерите, е в размер на почти 4,6 млн. лева.
В последната година акциите на дружеството поскъпват с малко под 160%, а пазарната му капитализация надвишава 1,2 млрд. лева.
Свързани компании:


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
До момента САЩ са похарчили $29 милиарда за войната срещу Иран
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно