Tрамвайното трасе на "Граф Игнатиев", което в момента е в ремонт, със сигурност ще бъде готово до Коледа. Това коментира пред БНТ заместник-кметът на София по транспорт Евгени Крусев.
По думите му релсите вече са положени, а трасето е „на практика конструктивно изградено“. Настилките също за поставени, както и контактно кабелната мрежа за трамвайното движение, обясни Крусев. Предстои през следващата седмица да започнат първи проби и тестове на новото трамвайно трасе.
Според фирмата изпълнител ремонтът е готов на 86%. Реконструкцията на трасето започна през пролетта.
„Правим всичко възможно заедно с фирмата изпълнител да приключим ремонта в най-кратки срокове, като се съблюдава качеството на дейностите. Направени са редица огледи на място, като е имало и малки проблеми в някои участъци, свързани с обновяването. Тези участъци са преправени. Във всички останали зони работата продължава, за да можем да отворим основните зони на "Граф Игнатиев" възможно най-скоро“, обясни заместник-кметът пред Националната телевизия.
Той отбеляза, че има довършителни работи, свързани с настилките в площадните пространства, с озеленяването.
Крусев сподели още, че са засадени нови дървета на площад "Славейков" и тази процедура продължава в градинката на "Свети Седмочисленици".


Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 14 май
Днес времето остава дъждовно
Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Интер със златен дубъл - и Купата на Италия към Скудетото
Внук на легендата Мърков стана европейски шампион по борба
Куба остана напълно без дизел и мазут
преди 7 години Първо беше октомври, след това до края на ноември, след това 9 декември, сега преди Коледа. Тези срокове и обещания за нищо ги нямате. Но все пак това е изключително сложен, амбициозен и грандиозен проект... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Работниците на снимката явно са в кафе-пауза. отговор Сигнализирай за неуместен коментар