Бившият директор на предизборната кампания на Доналд Тръмп - Пол Манафорт, беше осъден на 47 месеца затвор за данъчни и банкови измами, предадоха световните агенции.
Делото се гледаше в Александрия в щата Вирджиния. Министерството на правосъдието беше информирало съдията, че за такова престъпление може да се наложи присъда между 19 и 24 години затвор, посочва Франс прес.
Манафорт се призна за виновен, след като миналата година съдебно жури призна вината му по осем обвинения, вкл. укриване на милиони долари от данъчните, които той спечелил от работата си в Украйна, където консултирал украински политици, пояснява Асошиейтед прес.
Съдията по делото Ти Си Елис постанови Манафорт да плати глоба от 50 000 долара и да върне 24 милиона долара, допълва Ройтерс.
Манафорт е съден и в окръг Колумбия, където пледира виновен по обвинения за незаконно лобиране, допълва агенцията. По това дело присъдата ще бъде произнесена идната сряда, отбелязва Ройтерс. Там той може да получи максимално 10 години затвор.
По делото, по което той получи 47 месеца затвор днес, престъпленията бяха разкрити в хода на разследването на специалния прокурор Робърт Мълър за руска намеса в изборите в САЩ през 2016 г., отбелязва Ройтерс.
Преди произнасянето на присъдата днес Манафорт помоли за снизхождение, но не се извини за поведението си, отбелязва ТАСС.
/БТА/


Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Зелената енергетика в действие: Иновациите на Веолия Варна
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
25 надуваеми лодки задържаха митничарите на „Лесово“
Екоминистърът освободи шефа на РИОСВ - Бургас
Жертвите на земетресенията във Венецуела надхвърлиха 1700 души
Иван Христанов: 7 млн. българи не знаят какво ядат
Заради Украйна: Русия ликвидира кариерата на големия руски актьор от "Кухня" Дмитрий Нагиев
преди 7 години върхоевенство на закона отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Демокрацията в действие! отговор Сигнализирай за неуместен коментар