Белгийската банка КВС е проявила интерес към четвъртата по големина българска банка по размер на активите Обединена българска банка (ОББ), съобщават белгийски медии.
КВС е наела международната финансова компания JP Morgan да задвижи процедурата по придобиването на българския кредитор според онлайн изданието на френския в. L'Echo.
„Преди кризата от 2008 г. на КВС ѝ беше забранено да участва в придобивания от европейските власти, тъй като банката трябваше да се децентрализира. Тази забрана беше отменена през ноември 2014 г., но досега банката не е участвала в сделки“, пише френското издание.
ОББ е част от финансовата група от Гърция National Bank of Greece, припомня изданието.
КВС е собственик на българската СИБанк и застрахователната компания ДЗИ.
Изданието посочва, че към средата на годината ОББ е четвъртата най-голяма банка в България с активи за 7 млрд. лева (4 млрд. долара, 3,57 млрд. евро) съгласно данните на Българската народна банка (БНБ).
Гръцката National Bank of Greece в края на миналата година успешно увеличи капитала си, като заемът от спасителния фонд беше одобрен и от европейските власти. Групата вече продаде турското си подразделение.
През август миналата година Гърция получи трети спасителен пакет на стойност почти 86 млрд. евро, от който 10 млрд. евро са предназначени за рекапитализация на банките.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Брад Пит искал да се самоубие
Новолунието в Лъв променя живота на част от зодиите
Епидемията от ебола в ДР Конго може да стане най-смъртоносната в историята
Лицензът за дружествата на "Лукойл" у нас е удължен до 29 октомври