При 100% обработени протоколи от предсрочните парламентарни избори ГЕРБ печелят 32,65% от гласовете на избирателите, а БСП - 27,2%. Това показват окончателните данни, обявени от Централната избирателна комисия (ЦИК).
Обединените патриоти са с резултат 9,07%, ДПС – 8,99%, а ВОЛЯ – 4,15%.
Останалите формации, участвали в изборите, остават извън парламента.
2,5% от гласувалите са задраскали квадратчето "Не подкрепям никого".
По данни на ЦИК до 17 ч. в изборния ден са гласували 2,9 млн. избиратели, или 42,74% от гласоподавателите, но данните се очаква да бъдат обновени, тъй като изборният ден приключи в 20 ч.
Източник: ЦИК
При 100% обработени протоколи в чужбина ГЕРБ води с 24,54 на сто, втора политическа сила е ДОСТ - със 17,28 на сто, а трета - БСП с 12,75 на сто.
Четвъртото място с 11,9 на сто заема ДПС, петото - КП "Движение Да, България" (Зелените, ДЕОС) с 10,15 на сто, шестото - Обединени патриоти със 7,18 на сто, седмото - Нова Република с 3,83 на сто, осмото - Реформаторски блок - Глас народен с 2,84%, и деветото - ВОЛЯ с 2,21 на сто.
"Не подкрепям никого" в чужбина са отбелязали 2,28 на сто от гласувалите.


Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
БАБХ е иззел шест тона от фалшивото масло, плъзнало у нас
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир
преди 9 години Окончателно:Искам да отпратя специален поздрав за всички либерални психо,десни отка,чалки от Деформаторски блок, Нови републики, Дай Българии, Дост-ове и т.н. със загубата им на изборите и невлизането им в ПарлЯмента. Честита загуба! Адски съм щастив, че не успяхте да влезете в парлЯмента и искенно се надявам от тук насетне все тъй да си остане.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години И вие ше съдите комунистите, нали? Щот другите са чесни десни... хихи... Нема как да съдите изповядващите евроатлантическите ценности, нали? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години В БЪЛГАРИЯ Е НАЛИЦЕ МАФИЯ, КОЯТО УПРАВЛЯВА ДЪРЖАВАТА И ДЪРЖИ ОБЩЕСТВОТО В ПЛЕН ВЕЧЕ БЛИЗО 30 ГОДИНИ. Тази престъпна организация има пирамидална структура, която кореспондира с йерархичната структура на държавното управление. Повече прочети тук - http://dogovorat.com/post-3/Затова организирам РЕФЕРЕНДУМ ЗА СЪДЕНЕ НА ПОЛИТИЧЕСКИТЕ ЛИЦА ОТ ПРЕХОД. Виж тук - https://***.facebook.com/referendum.politici/ Извинявам се, че поствам коментара навсякъде, но нямам друга възможност за популяризиране! отговор Сигнализирай за неуместен коментар