Софийският апелативен съд отстрани окончателно от длъжност подуправителя на БНБ Цветан Гунев, съобщи БТА.
Съдът се мотивира с това, че служебното положение на Гунев предполага възможност да бъдат забавяни доказателства по разследването срещу него.
Самият Гунев коментира пред журналисти, че ако за шест месеца той е в невъзможност да изпълнява задълженията си, то по закон парламентът ще трябва да назначи нов подуправител. „Не знам защо съм неудобен“, коментира още отстраненият подуправител на БНБ и заяви, че не е човек, който ще влияе на хората или ще ги манипулира.
Припомняме, че на 3 декември Софийският градски съд отстрани Гунев от длъжност по искане на прокуратурата, с цел той да повлияе върху свидетели.
Според прокуратурата той не е упражнил контрол върху дейността на КТБ като началник на управлението "Банков надзор" в БНБ. Обвинението разследва и източването на КТБ чрез присвояването на 206 млн. лева.
Всичко по темата за КТБ четете тук


Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
преди 11 години на Искров както се видя дистанционното му управление се държи от Ахмед Доган отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Гунев си е за затвора, но не само той, а и всички политици заедно с главпрокурора дето са по хранителната верига цоцали толкова години от КТБ за да си затварят очите за очевидното. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Срамота!!Саморазправата на прокуратурата проработи!Надявам се след реформата в Съдебната система такива селски трикове да не минават повече! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години В нормалните държави при най-малкото съмнение за корумпираност или неспоспособност да се справя с положението висшия държавен служител си подава оставка! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години А Искров кога? Уж оставка, уж Бойко му я искал... сниши се мазния, народа прибра паретата от ФГВБто и кротна и не само че няма да има последници ами и ще си доизкара мандата и ще си цоцка по няколко десетки хиляди на месец ( бюджета на една малка община)Вън бе ***! отговор Сигнализирай за неуместен коментар