Борсовият оператор Nasdaq OMX Group преразглежда стратегията си след новината за сливане на немския оператор Deutsche Boerse и американския NYSE Euronext, както и последвалите слухове за още предстоящи сделки в сектора, пише CNBC.
Nasdaq няма „да стои отстрани и да наблюдава” поредната вълна от сливания в сектора, е коментирал за медията източник от компанията, пожелал анонимност.
През последните дни все по-усилено се спекулира какви са възможните ходове пред Nasdaq с оглед запазването на блясъка на компанията. Според някои от тях дори може да се стигне до обединение с чикагската CME Group, след което да бъде направена контра оферта за NYSE.
Според анализатори обаче такъв сценарий би бил доста скъп, като за Nasdaq ще е по-изгодно да потърси сътрудничество с партньор от Азия. Най-вероятните такива са Hong Kong Stock Exchange и Singapore Stock Exchange. Втората от двете е на път да придобие австралийския оператор ASX.
Днес акциите на Nasdaq поскъпват с 0,65 на сто до 28,46 долара за брой.


Oще 5 вериги се присъединяват към националната инициатива „Кошница с грижа“
Турист "бере душа" след падане от триметров зид във Велики Преслав
Тъжна вест! Почина известен български политик
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни
Националното състезание „Млад спасител“ се проведе във Варна
Иран увеличава износа на петрол през Ормузкия проток на фона на засилен трафик
Алхасан: Израел няма интерес преговорите да успеят
Алхасан: Страните от Персийския залив искат войната да спре
Алхасан: В Персийския залив има доста разочарование от САЩ
Горещата вълна в Европа се засилва, Франция обяви най-висока степен на тревога
Ferrari Enzo стана най-скъпата кола, продадена в интернет
Безпилотният Xiaomi YU7 GT се оказа по-бърз от Mercedes-Benz G55 AMG с шофьор
Renault промени из основи Megane
Най-караният автомобил в САЩ не е Toyota или Ford
Китай поставя противопожарен бутон в електромобилите си
Тригодишно дете почина в Пловдив, задавило се е
Разбиха мрежа за клониране на карти за гориво, двама са арестувани у нас ВИДЕО