През първото тримесечие на 2015 г. активите на Корпоративна търговска банка (КТБ) растат с 37,29 млн. лв. спрямо края на 2014 г. Увеличението е с 2,1% до малко над 1,838 млрд. лв., показва неконсолидирания и неодитиран междинен отчет на банката, публикуван чрез БФБ-София.
Нарастването на общата сума на активите на кредитора, обявен в несъстоятелност, се дължи основно от промяна в левовата равностойност на експозициите в щатски долари поради поскъпването на валутата спрямо лева, гласи междинният доклад за дейността.
От него става ясно, че редовните кредитни експозиции са в размер на 34,7 млн. лв., или 0,7% от общата сума на кредитния портфейл на КТБ. Непросрочените заеми са за 29 млн. лв., или над ¾ от редовните. Останалите 99,3%, или близо 4,943 млрд. лв., са класифицирани като нередовни.
Спрямо края на 2014 г. качеството на кредитния портфейл се влошава още. Тогава редовните кредити за били за 119,5 млн. лв. с дял от 2,56% при лоши за 4,546 млрд. лв.
След приспадане на провизиите за загуби от обезценка кредитният портфейл на КТБ е за близо 712 млн. лв.
Задълженията към Фонда за гарантиране на влоговете в банките са за близо 3,7 млрд. лв. Назначените синдици на КТБ трябва да направят всичко възможно, за да съберат и върнат дължимото. Росен Ангелчев и Лазар Илиев могат да продават активи и да поискат принудителни изпълнения, например, за да съберат вземанията на КТБ.
Към края на март вземанията на КТБ от банки и други финансови институции вече възлизат на 131,2 млн. лв. при 160,6 млн. лв. спрямо четвъртото тримесечие на 2014 г.
Дълготрайните активи, към които се причисляват имоти, машини и оборудване, използвани от банката, се равняват на 48,6 млн. лв., разкрива междинния отчет на КТБ, съставен от синдиците. Сумата им намалява с над 1 млн. лв., а на нематериалните активи – с близо 100 хил. лв.
През периода са продадени инвестиции за 35 млн. лв., а паричните средства нарастват до 517,6 млн. лв. от 439,5 млн. лв. в края на 2014 г., става ясно още от отчета.
Закрити са позиции на деривати, държани за търгуване, равняващи се на 1,551 млн. лв.
Свързани компании:


Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
С колко ракети остана Иран?
Велислав Величков: Няма “наше” или “ваше” НС, то е на всички граждани
Офицер от КГБ, манипулатор: Какви са отношенията между Путин и Тръмп?
И Йотова нахъса DARA: Вярваме в успеха, мило момиче
преди 11 години Глупости на търкалета ни мотат. 99,3% от кредитите нередовни!!! Но всички са професионалисти и са си вършили работата. После що румънците дърпат напред. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Сигурно са намерили някое скътато в ъгълчето чувалче с пари от Цветан Василев! Явно не е успял да отмъкне всичко в съседна Сърбия! отговор Сигнализирай за неуместен коментар