Стойността на внесените в САЩ стоки се понижи за първи път за последните четири месеца, в резултат на което търговският дефицит на страната се сви леко през февруари.
Отрицателното търговско салдо намалява с 2,6% спрямо януари до 45,8 млрд. долара, но все пак остава с 15% по-голямо спрямо миналия февруари.
Вносът се увеличава с 14,4% на годишна база до 210,9 млрд. долара през февруари. Спрямо януари стойността му пада с 1,7 на сто.
Износът в същото време намалява с 1,4% спрямо рекордните си нива от януари, като пада до 165,1 млрд. долара. В сравнение с миналия февруари стойността му се е повишила с 14,2%.
Дефицитът на САЩ само от търговията с Китай пада до 18,8 млрд. долара през февруари от 23,3 млрд. долара през януари. Понижението обаче се дължи до голяма степен на нарушения от многото празнични дни в Китай през февруари износ на азиатската икономика.
През февруари Китай посрещна лунната нова година и в продължение на цяла седмица много от стопанската активност в страната бе преустановена заради почивните дни.
Това намали износа на стоки от Китай, в резултат на което страната излезе на дефицит както през февруари, така и за цялото първо тримесечие, което не се е случвало през последните седем години.
Щатският долар поевтинява с 0,6% срещу еврото в днешната валутна сесия и към 16:45 ч. българско време двойката EUR/USD се котира при 1,4515 долара за евро.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Земетресение с магнитуд 5,5 разтърси Салвадор
Драматичната размяна на самолети от Тръмп показва личните залози във войната с Иран
Американският флот тества евтин подводен дрон с автономност от хиляди километри
Пелоси: Онези, които са знаели за влошеното здраве на Байдън, е трябвало да действат
преди 15 години Ами какво се получава, да продавам ли долари които са ми останали или до юни вие също смятате че ще се качи долара до 1,40 1,41? отговор Сигнализирай за неуместен коментар