Безработицата в Обединеното кралство cпадна повече от очакваното през ноември, достигайки най-ниското си ниво от април 2009 г., съобщава Investing. Новината засили очакванията, че Английската централна банка може да прибегне до повишаване на лихвените проценти по-рано от очакваното.
Последният доклад на Службата за национална статистика (ONS) показа, че равнището на безработицата е отстъпило до 7,1 на сто през ноември спрямо отчетените месец по-рано 7,4%. Анализаторите очакваха измерителя да се смъкне до ниво от 7,3%.
Документът показа също, че броят на подалите молби за помощи поради безработица във Великобритания е намалял с по-малко от предвиденото през декември.
Равнището на заявките е отстъпило със сезонно изгладените 24 000 през миналия месец в сравнение с очакванията за спад от 35 000. Данните за ноември пък бяха ревизирани до спад от 34 300 спрямо по-рано публикуваните 36 700.
Публикувана наскоро оценка на експертите на Ernst & Young показа, че орязването на помощите за имигранти и пенсионери ще преобразят работната сила в Обединеното кралство през следващите две години. По този начин реалните работни заплати ще останат ниски, дори когато икономиката се подобрява.
Според Ernst & Young ITEM Club, който изучава икономиката на Великобритания, предлагането на работна ръка ще се увеличи с 1 млн. до 2015 г.
Допълнителният поток от хора към пазара на труда означава, че реалните работни заплати ще останат ниски въпреки възстановяването на икономиката на Острова и ще предизвика "конкуренция за таланти" от страна на работодателите.
Непосредствено след излизането на данните паундът постигна рязък възход спрямо долара, поскъпвайки с 0,41 на сто до ниво от 1,6544.


Мъж стреля след скандал с младежи в София
Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Четиричленно семейство почина, след като изяде диня с отрова за плъхове
Израел и Ливан се споразумяха да удължат с 45 дни примирието
Историческо: Шакира и Мадона ще пеят на полувремето на финала на Мондиал 2026
На Острова: Крайната десница разполага с ново оръжие - очарователни млади жени
Деница Малчева е новата Царица Роза на Казанлък