Индустриалните данните от "двигателя" на еврозоната Германия показаха подобряване на условията в сектора през януари, според последния доклад на Федералната статистическа служба (Destatis).
Производство в страната се е разширило със сезонно изгладените 0,6% в края на отчетния период след ревизираното покачване от 1% в предходния месец. Пазарните анализатори очакваха ръст от 0,5%, пише WBP Online.
Измерено на годишна база, производството нарасна с 0,9% през първия месец на годината в сравнение с коригираното увеличение от 0,5% месец по-рано. Пазарите обаче прогнозираха свиване с 0,2%.
"Въпреки това, поглеждайки към месечната волатилност, перспективите пред германската индустрия се подобриха леко. До момента обаче инвестициите са доста разочароващи. Въпреки че условията за финансиране за германските предприятия никога не са били по-благоприятни, отколкото в момента, корпоративните заеми все още се борят да растат. В този контекст новината от тази седмица, че германското правителство ще стартира инвестиционна програма на стойност общо 10 млрд. евро през тригодишния период 2016-2018 г. изглежда само като капка в морето", отбеляза Карстен Бржески, главен икономист от ING.
Междувременно промишленото производство в четвъртата по големина икономика в еврозоната се е забавило през първия месец на годината, показа последният доклад на Националния институт за статистика на Испания (INE).
Сезонно неизгладените данни за промишленото производство показаха покачване от 2% спрямо същия период на миналата година в края на отчетния период след ревизирания ръст от 3,1% в предходния месец.
Изгладените данни обаче показаха, че промишленото производство е отчело увеличение с 0,4% през януари в сравнение с нулевото покачване в предходния месец. Анализаторите прогнозираха свиване с 0,3%.


Един загинал в катастрофи през последните 24 часа
Честваме паметта на преподобните Сава Освещени и Нектарий Битолски
ПП-ДБ внася вот на недоверие срещу кабинета днес
От днес изплащат последните пенсии в лева
Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
Hensold очаква до 10-15г военните разходи да продължат
Hensold подкрепя някои доставчици на автопроизводителите в Германия
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и лека алуминиева рама
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Роденият в Беларус Роман Хофман оглави Мосад
Изплащат от днес пенсиите и коледните добавки
Подкрепяният от Израел палестински лидер Ясер Абу Шабаб е бил убит при семеен спор
Земетресението с магнитуд 5,9 в Невада се оказа грешка на предупредителната система
От Полша: Агресията на Русия сега надмина тази на СССР през 70-те години на 20 век