Пазарите са изправени пред не особено вълнуваща седмица, що се отнася до макроикономическите данни. Няма и ключови заседания на централни банки.
В понеделник, 22 февруари, частната компания Markit ще публикува индекса си за активността в производството и услугите в еворозоната. Отделни доклади ще има за Германия и Франция.
Швейцария ще публикува информация за ръста на производствените цени на месечна база.
Германската централна банка Бундесбанк ще публикува месечния си доклад. Президентът Йенс Вайдман ще говори пред пресата, а пазарните участници ще следят за намеци за негативни лихви или покупки на облигации.
Във вторник, 23 февруари, мюнхенският институт за икономически изследвания Ifo ще обяви индекса си за бизнес климата, а германските власти публикуват финалното четене на данните за БВП през последното тримесечие на 2015 г.
Изявление ще има управителят на Швейцарската централна банка Томас Джонсън.
В сряда, 24 февруари, излиза седмичният доклад на Администрацията за енергийна информация за ръста в петролните резерв на САЩ.
В четвъртък, 25 февруари, британските власти публикува второто четене на данните за ръста на икономиката през последното тримесечие.
Евростат ще обяви финални данни за инфлацията в еврозоната.
Също в четвъртък ще бъдат публикувани данни за важното за лихвената политика на ЕЦБ парично количество М3 за януари. М3 обхваща пари в брой, вноски на разплащателни сметки, както и краткосрочни ценни книжа на пазара на парите и облигации със срок до две години. Последният път количеството нарасна значително по-бързо от референтната стойност от 4,5% - всъщност още една причина за обмисляне на нови експанзивни мерки.
В петък, 26 февруари, САЩ публикуват второ четене на данните за ръст на БВП през четвъртото тримесечие.
Ще има данни за инфлацията в Германия и Испания.
В Шанхай пък започва срещата на финансовите министри и гуверньорите на централните банки на Г20 (до събота).


Двоен ръст на чревните инфекции за седмица във Варненско
Вечерен крос ще се проведе тази събота в Морската градина на Варна
Тази събота: откриват ловния сезон за пернат дивеч
ФК Девня гостува на Атлетик (Провадия) за Аматьорската купа
Национална мрежа за децата: Саморазправата не е правосъдие след случая с „ловци на педофили“
Технологичните гиганти се върнаха в играта, след като страховете за AI отшумяват
Соларните мита на Тръмп ще ударят съюзници на Америка, а не Китай
Центърът на властта в Русия се измества към тайните служби
САЩ са изплатили 4 млрд. за отменени проекти за вятърни паркове
Новото устройство на OpenAI ще е с размер на хокейна шайба и цена над $300
Toyota Land Cruiser на 999 999 километра търси нов собственик
Защо новите коли остават по-хладни в жегата
Автомобил потъна под земята по време на движение
Каравана елиминира най-големия недостатък на електромобилите
Mercedes-AMG GT53 4-Door Coupe имитира бензинов двигател
Страната ни се позиционира като дестинация за космически услуги
Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда
Венера във Везни - какво предстои за зодиите?
Левски победи Локомотив Пловдив с 2:0