Биткойнът поскъпна с 5% до нова рекордно висока цена, преминавайки границата от 6 хил. долара в петък, предаде CNBC.
Криптовалутата се търгуваше срещу 6 003,81 долара към 11:48 часа местно време в Ню Йорк, според CoinDesk.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 8 години ко рече?биткоинът бил ОГРАНИЧЕН? НАПРОТИВ, КРИПТОВАЛУТИТЕ СА НАЧИН НА НАШТЕ ХОРА ДА СТАНАТ БЕЗУМНО БОГАТИ БЕЗ АКТИВИ, АКЦИИ, ИНОВАЦИИ....СЕ ЕДНО СИ ПАЧАТАТ ПАРИТ В МАЗЕТО И НИКОЙ НЕ ИМ ГИ ОБЯВЯВА ЗА ФАЛШИВИ, НЕ ГИ ПРЕСЛЕДВА. Битът ограничен? пускаме етериум, уанкоин и прочее. Гоуеми пирамиди се строят, много лакоми и алчни хоря има. балъците ше бъдат обрани отново, наште хора ше се бият до смърт. и те така. Шоуто си заслужава. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Биткойнът е подобен на фиатните пари, но има няколко съществени разлики:1. Неговият брой е ограничен отгоре за всички времена. QE никога няма да има. Това обезсмисля монтарната политика и централното банкиране. Така Марио Драги ще се превърне е един обикновен италиански безработен и ще трябва да се преквалифицира.2. Биткойн разплащанията са изключително евтини и са без посредник(банка) и това елимира ефекта на данъка върху финансовите транзакции3. Разплащанита са практически непроследими и без участие и регулация от корупираните елити в Европа4. Биткойнът ще принуди банките да се върнат към основната си функция, която е кредитиране, а не събиране на всевъзможни такси. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Биткойна е стока на пазара.От цената някой печели, друг губи.Кой губи?, не се знае кога?. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години А защо мислиш, че биткойнът не е фиатни пари? Само защото не се печати ли? Той също е декретирана пара. Фактът, че прави такива скокове е достатъчно красноречив. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Марио Драги и Евалд Новотни реално вече са боядисали гащите в кафяво за това се надпреварват да плюят крипто-валутите. Знаят, че тяхната централна банка може да бъде смазана от биткойна или от всяка крипто-валута. Сега следващия път когато има количествени улеснения инфлацията винаги ще бъде близка до 0, просто защото всички ще могат да скочат върху биткойна нулирайки ефекта на монетарната политика. А когато 20-30% бизнесите започват да приемат биткойн като разплащателно средство еврото и останалите фиатни пари ще отидат на ***, но еврото ще е първо без съмнение. Независимостта от волята на банкери и политици е БЕЗЦЕННА и няма да бъде балон. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Наскоро четох, че банките за това не го харесвали, виждал им се твърде рисков, за да се включат, но и не искат другите да правят големи печалби. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Извинявам се че те поправям, но не са лудите а сме"ние американците". отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Докато "умните" се наумуват дали е пирамида, дали е балон, лудите продължават да лудуват и да правят пари. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Бацета, това не е балон, а класическа ПИРАМИДА.Отговаря на всички критерии за пирамида с - ДА! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Скоро! отговор Сигнализирай за неуместен коментар