Украинската „Родовид-банк”, чийто президент е един от най-изявените спортисти на Украйна и в света Сергей Бубка, ще проведе първично публично предлагане на акции (IPO) в Лондон, съобщава изданието „Кореспондент.net", цитирайки председателя на управителния съвет на банката.
Банката на Бубка планира да продаде до една четвърт от своите ценни книжа, но кога точно ще се проведе IPO-то засега не се съобщава. За да може да се проведе предлагането, първо трябва да завърши започналият одит на банката.
„Родовид-банк” е учредена през 1990 г. Към 1 януари 2008 г. нетните активи на банката възлизат на около 47 млрд. рубли (близо 2 млрд. долара). Още не е обявено официално точно каква част от акциите на банката са пряко притежание на бившия лекоатлет. Информацията ще се наложи да бъде публично обявена при подготовката на отчетните документи за провеждане на IPO-то.
Сергей Бубка е най-успешният състезател по овчарски скок в историята на тази дисциплина и все още държи световния рекорд от 6,14 м. В периода 1983-1997 г. става 6 пъти световен шампион, а през 1988 г. е олимпийски шампион.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Мерките срещу високите цени са взети от френското и немско законодателство
11 съвета от дерматолози за всяка жена над 40
DARA и “Bangaranga” откриха полуфинала на “Евровизия” СНИМКИ/ НА ЖИВО
Деми Мур и Джейн Фонда обраха овациите в Кан
Полската столица Варшава регистрира първия еднополов брак