Иновейтив Медия АД ще придобие 47 500 акции от увеличението на капитала на НЕГ.БГ АД, като плати по 18 лв. на акция, или 855 хил. лв., гласи решение на досегашния едноличен собственик на НЕГ.БГ EАД Иван Николов, с което Investor.bg разполага. Така Иновейтив Медия ще има дял от 49% от увеличения капитал.
Решението е от 21 февруари 2011 г., като е предвиден срок за внасяне на емисионната стойност на новите акции, след което изпълнителният директор на Иновейтив Медия, Любен Белов, да бъде избран за член на Съвета на директорите.
Планираното увеличение на капитала на НЕГ.БГ АД от 50 000 на 97 500 акции все още не е вписано в Търговския регистър. Сегашният едноличен собственик на НЕГ.БГ Иван Николов не отговори на въпрос от Investor.bg кога се очаква да бъде осъществено увеличението на капитала.
Основен акционер в Иновейтив Медия АД с дял от 83% е София Венчърс АД. В самото София Венчърс АД основни акционери са Любен Белов с 377 426 акции, швейцарската Прайвит Екуити Холдинг със 738 516 акции и Виктор Пенев с 311 976 акции. Капиталът на дружеството е разпределен в 2 655 365 акции, а представляващите го са Любен Белов и Йенс Мюлхоф.
Любен Белов и Виктор Пенев бяха основателите и основните собственици на Нет Инфо.БГ АД, преди да продадат дружеството на Sanoma Magazines през 2008 г.
Другият представляващ Иновейтив Медия АД е Петър Нейчев, който от 9 февруари 2011 г. е и член на Съвета на директорите на НЕГ.БГ АД. Петър Нейчев е бивш директор по продажбите в Нет Инфо.БГ.
Тримата Иван Николов, Любен Белов и Петър Нейчев са и членове на Съвета на директорите на Кефче АД.
НЕГ.БГ притежава сайтовете bg-mamma.com, kefche.bg, winner.bg, а наскоро придоби мажоритарните дялове в сайтовете Testdrive.bg и Tuning.bg, както и 50% в BB-team.bg.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Кейт Мидълтън впечатли с най-голямата си тиара досега
5 храни, които „събуждат“ женските хормони
Политическите кампании вече и в TikTok, манипулациите там са лесни
Индийска анимация: Путин и Моди се возят на мотор и крадат шапката на Тръмп ВИДЕО
Как да общуваме ефективно с партньора?
преди 14 години Щели да контролират 49% ... голям контрол ще да е ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар