Броят на зловредните програми*, насочени към устройства с операционната система на Google - Android, е скочил със 76% през второто тримесечие спрямо предходното, което прави Android най-атакуваната мобилна операционна система, отчитат от компанията разработчик на софтуер за компютърна сигурност McAfee.
„Тази година видяхме рекорден брой зловредни програми, особено при мобилните устройства, където подемът е пряко свързан с популярността“, коментира пред Ройтерс Винсънт Уифър, старши вицепрезидент на McAfee Labs.
През второто тримесечие на 2011 г. операционната система на Google е задминала Symbian на Nokia като най-популярната цел на разработчиците на зловреден софтуер за мобилни устройства, отчитат от McAfee, които са подразделение на Intel Corp.
*malware - софтуер, чието име произлиза от "злонамерен софтуер" и е предназначен да нанася щети и да поврежда работоспособността на даден компютър. Такива са троянските коне, червеите и вирусите.


„Пътеводна светлина“ – Васил Петров представя морето и неговите истории във Варна
Направиха нови стълби зад училище "Климент" във Варна, почистиха мястото и някой веднага го превърна в тоалетна
Удължен е лицензът за продължаване на дейността на „Лукойл“ в България
Черно море без трима ключови играчи срещу ЦСКА 1948 в Бистрица
Обмисля се създаване на общинска структура за подобряване състоянието на градската среда във Варна
Петролът леко поевтиня, като фокусът е върху безизходицата в Ормузкия проток
Путин не може да разбие вратата на НАТО. Затова опитва през прозореца
Съпротивата срещу AI центровете може да предпази сектора от нов дотком срив
Акциите и облигациите се покачват, залозите за по-високи лихви в САЩ отслабват
Русия обмисля саботаж и други атаки в Европа, предупреждава разузнаването
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Джартов: Земите ни не са в добро състояние и това води до пожари
Брутален случай на пътна агресия: Жена беше преследвана и нападната, заради забележка
Румъния спира напълно АЕЦ "Черна вода" заради нивото на Дунав
Русия нанесе удари в украинския град Измаил, има щети по пристанището
Готвят конституционни промени, които да гарантират правото на разплащане в брой