Uber Technologies най-вероятно губи поне 1,27 млрд. долара преди лихви, данъци, амортизация и обезценки през първите шест месеца на 2016 г., пише Bloomberg, като се позовава на запознати лица.
Субсидиите, с които Uber възнаграждава шофьорите си, са основната причина за загубата, е коментирал финансовият директор Гаутам Гупта на среща с инвеститори, посочва Bloomberg, като цитира свои източници.
През първото тримесечие компанията е загубила 520 млн. долара, а през второто - още 750 млн. долара.
Uber, оценяван на близо 69 млрд. долара, отбелязва отрицателен финансов резултат за поне 2 млрд. долара през 2015 г. За четиригодишната си история Uber изгуби поне 4 млрд. долара.
През второто тримесечие нетните приходи са нагоре с 18% до близо 1,1 млрд. долара от 960 млн. долара през първото, докато набраните средства се увеличават до над 5 млрд. долара от 3,8 млрд. долара, колкото бяха в края на март.
От Uber, в който инвестират компании от ранга на Goldman Sachs и Amazon.com, не са могли да коментират веднага темата.
Въпреки че не е публична компания, интересът към телефонния разговор между финансовия директор Гаутам Гупта и инвеститорите е бил голям, посочва Bloomberg. По думите му въпреки че в САЩ Uber отчита печалба през първото тримесечие, компанията отново е изгубила пари през второто тримесечие, този път близо 100 млн. долара.


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
преди 9 години Нали са много иновативни - Защо работят на загуба???На това му се вика дъмпинг - продават под себестойност докато убият конкуренцията и после ще си возят и на двойно по високи цени за да си избият загубите - Тука много защитници на Обира са се навъдили ама да ми кажат винаги ли ще возят на загуба щото са филантропи отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ами то няма такава простотия да оценят една компания на 69 милиарда долара, която при нормални обстоятелства не би имала шофьори, ако не ги замерваше нонстоп с пари. Безумието на съвременните пазари е неограничено. отговор Сигнализирай за неуместен коментар