Американският гигант в областта на развлеченията Walt Disney обяви, че ще пусне видео стрийминг платформата си Disney+ в още осем държави в Европа.
Това се случва, докато милиони хора прекарват повече време у дома заради наложените във връзка с коронавируса рестрикции и се насочват към стрийминга за забавление, предава Ройтерс.
Disney+ ще дебютира в Португалия, Норвегия, Дания, Швеция, Финландия, Исландия, Белгия и Люксембург на 15 септември, обяви компанията.
Стрийминг платформата, която включва популярни сериали като „The Mandalorian” вече се предлага в осем европейски държави.
Disney+ направи своя дебют в Съединените щати през ноември, а през април Disney заяви, че е привлякла над 50 млн. абонати, които си плащат, за да гледат нейното съдържание.
Припомняме, че пускането на Disney+ във Франция беше забавено, тъй като правителството се притесняваше, че може да се отрази зле на мрежата в страната, която беше необичайно натоварена по време на блокадата. Ето защо компанията взе решение да забави премиерата си.
Като цяло Disney+ очаква да генерира по-голямата част от растежа си от международните си абонати, разкри главният финансов директор на Disney Кристин Макарти, ето защо експанзията в още страни в Европа е очакван ход.


Мачовете и спортът по ТВ днес (28 юни)
Виц на деня - 28 юни
Времето във Варна на 28 юни 2026
Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Честваме паметта на светите безсребърници Кир и Йоан, и на свети Сергий Магистър
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
Заловиха голямо количество от опасния фентанил на АМ "Тракия"