Главният изпълнителен директор на WarnerMedia Джейсън Килар заяви, че бъдещето на Холивуд е в блокчейна, докато той се готви да напусне медийната компания, след като успя да я въведе в ерата на стрийминга, предава Ройтерс.
Килар твърди, че вижда нови възможности в пресечната точка между разказването на истории и технологиите, въпреки че отказва да обсъжда следващото си занимание.
Ветеранът в технологичната индустрия коментира, че няма планове да се пенсионира, след като обяви, че напуска подразделението WarnerMedia на AT&T преди сливането му с Discovery, в рамките на сделка, която се очаква да бъде финализирана този месец.
Кариерата на Килар преминава през Холивуд и Силициевата долина, а той вижда блокчейна като възможност за трансформиране на развлекателния бизнес, особено след като процесът на придобиване уникални дигитални колекционерски артефакти – незаменяеми токени (NFT) – става все по-опростен.
„Мисля, че това ще бъде потенциална вълна, която ще дойде в Холивуд по същия начин, по който DVD вълната дойде в Холивуд през 90-е години“, коментира Килар в интервю за Ройтерс, след като във вторник обяви пред служителите, че се оттегля от компанията. „Очевидно това промени икономическото състояние на много от тези компании, включително WarnerMedia”.
Освен това блокчейнът може да отвори вратата за нови форми на финансиране, посочва той.
Стрийминг война
Килар има дългогодишен опит в прокарването на нови технологии и промени в развлекателната индустрия.
Бившият директор на Amazon.com е бил назначен да ръководи Hulu, защото имал нетрадиционен подход към начина, по който трябва да работи телевизията, твърдят директори, които са били ангажирани със създаването на Hulu.
В рамките на два месеца след пускането на Hulu през март 2008 г., сайтът, който беше осмиван от критиците в началото, набра популярност.
Килар напусна Hulu през 2013 г. след разногласия със собствениците на компанията, бившата News Corp, NBCUniversal и Walt Disney, които настояваха за повече реклама и за прекратяване на безплатната версия на услугата.
Килар създаде собствена абонаментна услуга за видео за социални мрежи, наречена Vessel, която беше продадена през 2016 г. на Verizon, а четири години по-късно той се присъедини към WarnerMedia, точно когато избухна пандемията от коронавирус.
Кризата насочи Килар към промени, които заплашват да променят Холивуд. Изправен пред затворените кина и нарастващата конкуренция онлайн, той разби традиционния „прозорец“, който предполагаше, че филмите могат да се гледат у дома след дълъг период, в който са по кината.
Килар е човекът, благодарение на когото по време на пандемията новите филми се появяват в кината и в стрийминг услугата HBO Max в един и същи ден. Експериментът започна с „Жената чудо 1984“ на Коледа 2020 г. и продължи през 2021 г.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа