Шведският стрийминг гигант Spotify Technology ще намали наемането на кадри с 25%, твърди източник, запознат със съдържанието на имейл, изпратен до всички служители в компанията. Това прави Spotify поредната технологична компания, която ще се насочи към свиване на разходите предвид икономическата несигурност, предава Ройтерс.
Главният изпълнителен директор на Spotify Даниел Ек е информирал служители по имейл в сряда, че най-голямата аудио стрийминг услуга по заявка ще продължи да наема хора, но това ще се случва с по-бавен темп и „ще бъде малко по-разумна“ през следващите няколко тримесечия. Компанията твърди, че има 8230 служители в целия свят.
Цената на акциите на базираната в Стокхолм компания достигна връх по време на сесията, скоро след като Ройтерс и други медии обявиха новината. В крайна сметка последно цената бе със 7,1% нагоре.
По време на инвеститорска конференция по-рано този месец главният финансов директор на Spotify Пол Вогел извести инвестиционната общност, че компанията следи случващото се със световната икономика. Въпреки че компанията все още не е усетила финансовото отражение на кризата, „ние следим внимателно ситуацията и оценяваме растежа на работната ни сила в краткосрочен план“.
По това време Spotify предложи на инвеститорите по-смели данни за бизнеса, като прогнозира, че инвестициите ѝ в подкасти и аудиокниги ще подхранят растежа в следващото десетилетие.
Spotify се присъединява към списък с компании, които вече забавиха процеса по наемане или обявиха съкращения в отговор на ускоряващата се инфлация и последиците от кризата в Украйна. Криптоборсата Coinbase заяви, че ще съкрати работната си сила с 18%, или около 1000 души. Компаниите за споделено пътуване Uber и Lyft също забавиха привличането на кадри.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Оли Рен: Данните показват първи признаци на стагфлационен шок в еврозоната
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Предстоят най-скъпите летни екскурзии
Спирова и Денисиньо ще се борят за 50 000 евро в Hell’s Kitchen
Русия иска империята си обратно, естонските майки планират да я спрат
9 знака, че флиртът му е стил на общуване