Около 300 млн. лв., идващи от еврофондовете, трябва да бъдат усвоени от Министерството на здравеопазването в следващите две години. Това заяви здравният министър Стефан Константинов пред БТВ.
Отпуснатите в сряда 65 млн. лв. за седем болници ще бъдат използвани предимно за покупка на апаратура. Средствата по оперативна програма "Регионално развитие" получиха лечебните заведения "Света Марина" във Варна, "Александровска" - София, Многопрофилната болница за активно лечение (МБАЛ) - Благоевград, МБАЛ - Кърджали, МБАЛ - Смолян, болницата в Сливен и МБАЛ - Бургас.
Предстои да бъдат разпределени още средства на общински лечебни заведения за ремонти.
Продължаващата липса на някои медикаменти министърът обясни със свития бюджет на министерството. „Бюджетът ни е много малък, а лекарствата струват колкото в Европа”, заяви той.
Таванът на цената за услугата „избор на екип” от 950 лева вече е в сила и всички болници са длъжни да се съобразяват с новото условие, коментира министър Константинов. Той обаче разкри, че някои медицински екипи са измислили други начини да взимат допълнително пари от пациентите. Карали ги да си плащат за избор на стая, например.


Букурещ избира кмет
Курортите вече са пълни за 8 декември
Свличане на скали затвори прохода "Троян-Кърнаре"
Аксаково загуби и последния си мач за 2025 година
Олимпик Варна с рекордна победа в третото ниво на българския футбол този сезон
Лидерите на Франция, Германия и Великобритания се срещат със Зеленски в понеделник
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Сръбският премиер: Няма да има недостиг, енергийната ситуация в Сърбия е под контрол
Тревожен сигнал: хранителната сигурност в България не е обезпечена
Трафикът на кокаин в Европа се увеличава
Вулканът Килауеа изригна с фонтан от лава с височина около 370 метра ВИДЕО
Красиви идеи за празнична украса с малък бюджет