Министерският съвет взе решение за закриване на Агенцията за икономически анализи и прогнози към министъра на финансите, съобщиха от пресцентъра на кабинета.
С приетото решение се регламентира съкращаването на 37 щатни бройки в администрацията на Министерството на финансите и 14 щатни бройки след закриването на Агенцията за икономически анализи и прогнози.
Функциите на специализираната администрация на агенцията, обезпечени с 29 щатни бройки, ще преминат към дирекция „Икономическо планиране и анализи” в Министерството на финансите.
С влизане в сила на постановлението в министерството ще бъдат съкратени длъжности в съществуващите дирекции „Финанси и управление на собствеността”, „Връзки с обществеността, протокол и административно обслужване”, „Човешки ресурси”, „Бюджет”, „Държавни разходи”, „Финанси на реалния сектор”, „Финанси на общините”, „Държавен дълг и финансови пазари”, „Външни финанси и международно сътрудничество”, „Национален фонд”, „Икономическо планиране и анализи” и „Централно звено за финансиране и договаряне”.
Регламентираното намаляване на числеността на персонала ще включва и структурни промени, насочени към оптимизиране на функциите, дейностите и задачите на дирекциите в Министерството на финансите.
До началото на 2011 г. е планирано реално съкращаване на 47 щатни бройки в администрацията на министерството, припомнят от ведомството. Заедно с редуцираните 94 щатни бройки от ноември 2009 г. насам, числеността на персонала на министерството ще бъде намалена с общо 141 щатни бройки или 20% спрямо състава на министерството към август 2009 г.


Нов провал за Турция на Мондиала
Честваме паметта на преподобния Наум Охридски и на свети Калист, Цариградски патриарх
Зеленски: Преговорите с Русия може да се подновят
Победи за САЩ, Мароко и Бразилия на Мондиала
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Тим Бърнърс-Лий: Поставете човека над всичко
Свободната реч, колкото и да е крайна, е жизненоважна за демокрацията
Милиардите на Revolut показват, че надзорът не е краят за иновациите
САЩ притискат ASML заради опасения, че машина за чипове е стигнала до Китай
Повишаване или не: Фед и ЕЦБ изглежда бъркат посоката за лихвите
Ford изтегля европейски модели заради риск от пожар
Porsche направи юбилейно 911
Запалена цигара взриви автомобил
Volkswagen съкращава гамата си, както и хиляди служители
Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
Атака с дрон срещу кораб под панамски флаг в Черно море, един човек е загинал
Човек загина, а близо 90 са ранени при влакова катастрофа в Англия
Денят започва със слънце, следобед ще се появят облаци
До София може да се появи европейският отговор на космическата база Starbase
Футболистите на Бразилия се справиха с Хаити за първа победа на Мондиала
преди 16 години Поздравления г-н. Дянков, поредният гениален ход!!!Та за какво са ви на вас експерти-макроикономисти, за какво са ви прогнози, симулации и анализи на икономиката, като всичко може да се провери в движение на принципа "проба-грешка" ... и то на чужд (нашия) гръб!Закривате едно от малкото звена на администрацията, където са останали можещи и смислени хора ... ама им правите добро, сега ще се пръснат по света и ще забравят за BG.Да очакваме ли закриване и на МФ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар