Голям инвестиционен интерес за Китай представляват атомните електроцентрали в България. Това стана ясно днес след срещата на българския министър-председател Бойко Борисов с китайския му колега Уън Дзябао в централата на ООН в Ню Йорк, съобщи БТА.
По думите на китайския министър-председател неговото правителство насърчава китайските фирми да инвестират в България. А според премиера Борисов основният проблем с инвестирането в АЕЦ у нас е в това, че договорите са сключени и технологиите са избрани преди неговото управление.
"Твърде вероятно е двете страни да се споразумеят и за инвестиции в пристанищата и летищата ни, както и в контейнерни терминали", е заявил Борисов. По думите му Китай може да ползва българските пристанища като вход към Европа.
Според него китайският премиер осъзнава стратегическото значение на България с нейните пристанища, инфраструктурни проекти, технологични паркове, култура и туризъм.
Подготвя се посещение на Борисов в Китай, по време на което ще бъдат подписани документи за бъдещи китайски инвестиции в България.


Желязков посети Монетния двор, за да види лично как се секат българските евромонети (СНИМКИ)
"Toха" взе приз за цялостно представяне на кулинарния фес за Никулден във Варна (СНИМКИ)
Спипаха двама гастрольори, тарашили жилища и автомобили във Варна
Трима мъже от Попово са загиналите при зверската катастрофа край Търговище
Няма опасност за околната среда заради авариралият танкер край Ахтопол
Глобата от 140 милиона долара на Мъск показва, че ЕС губи самообладание
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
Германия ускорява мерките срещу дронове - зачестяват инцидентите на летищата
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Покровск: Градът, който промени войната в Украйна
Кадиров: Зеленски отдавна не е легитимен президент на Украйна
Спират камионите през „Капитан Петко войвода–Орменио“
Защо туристи посещават места на зверства?
Община Царево задейства системата BG Alert
преди 15 години за да се ползват нашите пристанища трябва да има ИНФРАСТРУКТУРА.ние нямаме пътища към Европа.нито едина магистрала не ни свързва с Германия, Италия, Австрия ...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години A в писта за Ф1 и в космодруми ще инвестират ли? отговор Сигнализирай за неуместен коментар