В момента водим битка за автомагистрала „Хемус“, защото ако в следващите 10 години тя не бъде изградена, Варна ще остане откъсната от света, заяви при посещение в морския град премиерът Бойко Борисов, цитиран от Dnes.bg.
„Правим всичко възможно магистралата да бъде включена в европейските оперативни програми след 2014 година“, каза Борисов.
По думите му магистралата е стратегическа за България и страната ни е на прага тя да бъде включена в някоя оперативна програма за следващия програмен период на Европейския съюз.
Борисов посочи, че с изграждането на пътната инфраструктура по южното Черноморие Бургас и пристанищата наоколо ще отклонят към себе си значително повече товари.
Той подчерта, че никое от предишните правителства не е правило опит да включи автомагистрала „Хемус” за оперативно финансиране от ЕС.
Във Варна министър-председателят присъства на освещаването на 20 нови автобуса на за нуждите на обществения транспорт в града.


ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
НС прие на първо четене и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Радев: Въпрос на време е българските продукти да изчезнат напълно от трапезата
„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Л. Динев: Китай вече не копира Запада, а го изпреварва технологично
Борса с човешко лице: Как пазарите в Румъния и Полша станаха най-големите в ЦИЕ
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Могат ли САЩ и Китай да намерят ново взаимодействие?
АИКБ: Малките фирми ще са най-засегнати от новите изисквания
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
МВР обясни защо не работи картата за катастрофите в страната
Проверяват Агенцията по вписванията по сигнал за изчезнали нотариални актове
МРРБ: В платформата roads.mrrb.bg заданията ще са без лични данни
Радев: Държавата няма да се меси на пазара, но без регулации се превръща в джунгла
Терзиев върна за ново разглеждане решението на СОС за небостъргача
преди 15 години Точно така :) А и не всеки с 3-400 лв. заплата трябва да кара кола в крайна сметка. Всички си мислят, че трябва задължително да имат кола. Вярно, че е необходимост, но дори на Запад не е за всеки джоб. Но и това се отрича масово. То оттам идват проблемите и протестите... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години ще се движат! автомобилите с алтернативно гориво(ток ,лпг,метан,водородни клетки и тн) ще изместят не екологичните такива ! инвестират в магистрали защото така е правилно ,но работата е че *** *** не разбират защо(а когато един човек не разбира нещо той започва на хейтва и да плюе , малко хора си напрягат мозъка защо правителството прави това) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години И кво за 5 лева бензина дай да караме из дупките, така ли? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Как може всеки ден само за магистрали да приказва тоя човек, на мен ми писна да го слушам. Има още хиляди проблеми, за който хората протестират и не спират да говорят. Докато станат тия магистрали, сигурно бензина вече приятеля му златев ще го е направил 5 лв и коли там няма да се движат.То и в Дубай има небостъргачи много, ама са празни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Много точно казано. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години И как действа? Сваля си гащите и признава че никога не е и планирало да строи - а разчита изцяло на външна помощ и ЕС-пари.Смешки и смешници - да, ББ наистина ще го запомнят с магистрали, точно като се го споменават с кануто по Околовръстното в София при последните обилни дъждове :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години правителството ни действа на пук на хейтърите и крадците отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години И как няма социалистите да правят протести?Завист, а и кацата с мед им я отнеха. :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар