До декември "Лукойл Нефтохим Бургас" АД ще работи без лиценз, каза пред Нова телевизия премиерът Бойко Борисов. Той допълни, че е обсъдил в сряда по телефона казуса с рафинерията с президента на руската нефтена компания "Лукойл" Вагит Алекперов.
Агенция „Митници“ отне лиценза на петролната рафинерия в Бургас, защото не бяха монтирани задължителните измервателни уреди, които да отчитат количествата горива, пуснати на пазара.
„Той се извини за това, което са ни причинили с всичките тези забавяния“, каза Борисов. Алекперов го уверил, че измервателните уреди са поръчани и най-късно до края на годината ще бъдат монтирани.
„Очакваме в края на септември да направят за около 1 млрд. инвестиция“, съобщи Борисов.
Междувременно митничарите щели да контролират внимателно производството.
На въпрос работата без лиценз не е ли на ръба на закона Борисов отговори: „Те са си виновни за това, не ние“.
Премиерът посочи още, че многократно са се повишили приходите в хазната от пивоварните. „Те плащаха по 400 хил. – 500 хил. лв. на година. Сега под 9 млн. няма“, допълни Борисов.
Той каза още, че ако види някакво разединение в Министерския съвет, виновниците ще бъдат махнати.


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
преди 14 години Няма никакъв проблем да работят без лиценз за данъчен склад Но на всеки произведен тон гориво или каквото и да е си начисляват и плащат веднага в бюджета акцизи и Д Д С отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Те плащаха по 400 хил. 500 хил. лв. на година. Сега под 9 млн. няма. Това казва Борисов за пивоварните, при които имаше същия проблем доскоро. Представете си сега колко не плащат от Лукойл?! И ще ги крият до края на годината с благословияята на министър-председателя! Това ако не е разкрачка... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Конкретното управление на държавата/конкретната политика/ е много сложно нещо. Никога не можеш да стоиш "разкрачен". Трябва да вземеш адекватно решение. Бойко е взел много правилно решение. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години После що го наричаме театър! Съда единствено каза, че лиценза не трябва да се отнема предварително, само да се дочака делото, а г-на директно им даде карт бланш да нарушават закона още 4 месеца ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Те са си виновни за това, не ние.Те са виновни за умишленото неизпълнение на закона, но ние плащаме! Жалко за излъганите надежди, че нещо ще се промени... 22 години след "промяната" продължаваме да сме съветска република. отговор Сигнализирай за неуместен коментар