Министърът на околната среда и водите Нона Караджова и кметът на Бургас Димитър Николов ще подпишат на 25 август договор за безвъзмездна финансова помощ за изграждане на регионалната система за управление на отпадъците в регион Бургас, съобщиха от Министерството на околната среда и водите.
Проектът за изграждането на депата надхвърля 43,2 млн. лв., от които над 40,5 млн. се отпускат по оперативна програма „Околна среда“, а останалите се осигуряват от общините на Бургас, Несебър и Карнобат.
Средствата са насочени за изграждането на първа клетка от регионално депо Братово и за съоръжения за сепариране, открито компостиране и рециклиране на строителни отпадъци, склад за временно съхранение на опасни и специфични отпадъци от бита, разположени на площадката на депото. Проектът включва и две претоварни станции за отпадъци в общините Несебър и Карнобат плюс прокарване на пътища до трите площадки. Изпълнението на проекта трябва да приключи до края на 2014 г.
С изграждането на сметището ще се депонират отпадъците от черноморските общини Бургас, Средец, Камено, Несебър, Поморие, Айтос, Руен, Карнобат и Сунгурларе, които участват в регионалното сдружение за управление на отпадъците. Регионалната система ще обслужва около 385 хил. жители от деветте общини.


Турнир по акробатичен рокендрол се провежда днес във Варна
Проливните дъждове предизвикаха нови наводнения край Царево
Благотворителен кулинарен фестивал за Никулден се провежда във Варна
Авария остави район на Варна без вода днес в събота
Сашо Андреев и Ивелина Шенкова спечелиха „Златен пояс“ за най-добър спортист за 2025 г.
Как чуждестранните автомобилни гиганти могат да се закрепят на китайския пазар
Империята на китайските пристанища, част 4
Империята на китайските пристанища, част 2
Империята на китайските пристанища, част 1
Империята на китайските пристанища, част 3
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
ЦСКА се огледа в норвежец, оценен на 5 млн. евро
Опра Уинфри демонстрира талия на оса, след като отслабна драстично
Путин и неговите роли: Какво са знаели германските тайни служби?
Генерациите в сблъсък: защо днешните различия са толкова остри
БСП включи задна скорост, остава в управлението