Вече е ясен пълният актуализиран пакет от мерки за преструктуриране на държавната железница. Ръководството на дружеството добавя нови 29 мерки към плана за реформи на БДЖ. Това съобщи председателят на борда на директорите на холдинга Владимир Владимиров в интервю за националната телевизия.
Тези мерки включват продажбата на голяма част от неоперативните активи на дружеството, сред които сгради, търговски бази, излишни локомотиви, терени, скрап и някои ремонтни бази.
Владимиров допусна, че ако се изпълнят всички мерки от плана за преструктуриране на дружеството, то може да приключи годината на печалба.
Той потвърди, че предстои монтиране на видеокамери, които ще намалят кражбите на горива, които са сериозен проблем за железниците и ще помогне за намаляването на разходите. Друга част от мерките са монтиране на електромери, които да контролират разхода на електричество и продажбата на неоперативни активи, които сега носят разходи по стопанисването.
Пред Investor.bg Владимиров коментира, че до края на периода, в който трябва да бъде реализирано преструктурирането, а именно 2016 г., се очаква в железницата да постъпят около 175 млн. лв. от продадените неоперативни активи, както и от намаляването на разхода за поддържането им.
Същевременно той потвърди, че загубата на железниците е намалена чувствително в резултат на 116-те мерки, осъществени до момента по актуализирания план за реформи в БДЖ.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Пелоси: Онези, които са знаели за влошеното здраве на Байдън, е трябвало да действат
Брад Пит призна: отново пие алкохол след години на трезвеност
Брад Пит искал да се самоубие
Новолунието в Лъв променя живота на част от зодиите