Държавната консолидационна компания (ДКК) придоби акции на стойност 27,5 млн. лева от ВМЗ - Сопот ЕАД чрез увеличаване на капитала на дружеството, съобщиха от Министерството на икономиката и енергетиката (МИЕ).
Това е част от стратегията за преструктуриране на предприятието, предприета от министъра Драгомир Стойнев. По този начин в компанията е инжектиран финансов ресурс, с който са погасени неотложни задължения, изплащат се работни заплати и се рестартира производството.
До края на деня ще бъдат изплатени всички забавени възнаграждения към работниците – две заплати и половина и два аванса.
Припомняме, че в началото на юни министър Стойнев посети ВМЗ - Сопот и се ангажира да работи активно в посока на това хората да получат своите заплати и предприятието да има нужните оборотни средства, за да изпълнява поръчките си и да работи.
След това той докладва на Министерския съвет какво е състоянието и предложи мерки за оздравяване на предприятието. Те бяха приети от колегите му на 19 юни, но без уточнение какво точно предвижда стратегията за спасяването на ВМЗ.
По-рано днес Пламен Славов от "Коалиция за България" заяви, че от ВМЗ са били източени 60 млн. лева по време на управлението на ГЕРБ. "Трябва да бъде потърсена отговорност на мениджърския екип за това", заяви още той в Пловдив.
„Очаквам от мениджмънта на предприятието адекватни действия в отговор на усилията на министерството за стабилизиране на ВМЗ. Смятам, че са необходими усилия в две посоки – активно търсене на нови поръчки и много висока ефективност и прозрачност при управлението на дружеството и изпълнението на текущите поръчки“, каза министър по този повод Драгомир Стойнев.


Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Черен ден! Катастрофа взе три жертви край Търговище
Съдът на ЕС опровергава информация за допусната жалба срещу влизането ни в Еврозоната
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Сарвагя Сингх Кушваха - тригодишното дете чудо в шаха
Травис Келси и Тейлър Суифт никога не са се карали
Най-хитовите маникюри за декември
Дългата история на Русия в нарушаването на споразумения
Провериха критични участъци при водосбора на река Струма и река Конска
преди 12 години Изкуствено дишане с пари на данъкоплатците! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Стана ли ясно има ли поръчки, няма ли? "парите ще се погасяват дългове, включително и за заплати"след 3-4 месеца пак ли така? докога? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години И днес искат да са на власт поне до май догодина...Изчислили са явно че и 1 година крадене им стига. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Ти тези милиони нали знаеш на хартия са - я да влезнат няколко милиона във ВМЗ я не! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Като става дума за преструкториране винаги питам кой ще плаща сметката . ТА стана ясно : няма реформи , няма съкращения , няма разпродажба на ненужни активи - просто да изхарчим едни пари ! И пак от начало ! та капиталистите от сайта дето по отговор Сигнализирай за неуместен коментар