40% от българите смятат, че правителството на Пламен Орешарски трябва да подаде оставка, а според 38 на сто това не трябва да се случва. Това показва редовното проучване на "Галъп интернешънъл" за обществените нагласи, направено между 1 и 8 август. То е проведено сред 1013 души на възраст над 18 години. Данните почти дословно повтарят тези от месец юли.
44 на сто от анкетираните подкрепят протестите срещу кабинета, докато 42 на сто – не. 14% пък не могат да преценят.
Впечатление прави, че едва 8% от запитаните са били част от антиправителствените демонстрации, а 30 на сто биха се включили. Според Първан Симеонов от „Галъп“ това показва сериозен протестен потенциал, който обаче е съсредоточен на определени места в страната.
Когато има базисни потребности за задоволяване, трудно можем да търсим там потребности за протести на база ценности, заяви още Симеонов. Той обясни, че в момента се наблюдава нещо като България на две скорости. Самият той обаче определи като “цинични“ опитите да се дели обществото.
Според изследването 15% от запитаните смятат, че избори трябва да има веднага, 17 на сто – до 6 месеца, 19 процента от анкетираните отговарят, че ново правителство трябва да се избере на евроизборите през май догодина. Най-много – 24 на сто, смятат, че това трябва да стане след изтичането на мандата на кабинета. Постепенно и сигурно обаче се затвърждава, че избори трябва има преди изтичането на мандата, обяснява Симеонов.
От “Галъп“ уточниха, че тези данни потвърждават тенденции, а не отвеждат към нови изводи. От агенцията ги определиха като „летни данни“, които потвърждават изводите от юли – съществуват две отчетливи и противопоставени обществени позиции.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 12 години Аз твърдя че повече от 40% от българското население искат оставката на кабинета. Даже над 60% са тези, които искат оставката на това престъпно правителство. Интересното е обаче, че тези над 60% са доста разединени върху това, което искат след оставката. И тази ситуация се използва от престъпниците на БСП и ДПС за да легитимират престъпното си управление. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Трети остават ДПС с 6 на сто подкрепа. Реформаторският блок също се радва на добри перспективи около 7 на сто. Според Първан Симеонов е възможно да има преливане на гласове от ГЕРБ към реформаторите.Е за това бравос ашколсун...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Трети остават ДПС с 6 на сто подкрепа. Реформаторският блок също се радва на добри перспективи около 7 на сто. Според Първан Симеонов е възможно да има преливане на гласове от ГЕРБ към реформаторите.Е за това бравос ашколсун...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години не са малко и хората, които искат оставката на президента, той защо няма доблестта да си я подаде, ще му спре мандрата за пари и няма да има от къде да точи пари за офшорките си, Плевнелиев е народен предател, който ограби народа и държавата и е редно да си подаде оставката. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Като са ти високи лихвите, отиди на разходка до пазара в Будапеща, Букурещ и Загреб на проверка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години На тези двамата "Кънчовци", и името на фирмата им е менте, та камо ли проучванията. В правния мир фирмата на Райчев и Стойчев не се казва "Галъп", а "БОЛКАН БРИТИШ СОШЪЛ СЪРВЕЙС" (ББСС). Това, което свързва фирмата на българите с оригиналния GALLUP, е членството им в Асоциацията "Галъп Интернешънъл".От фирмата Gallup Inc., основана от Джордж Галъп в САЩ, обаче твърдят категорично, че ББСС незаконно експлоатира името им в България, за което водят съдебни дела.Ако някой се интересува от цялата история - https://***.bivol.bg/gallup-kuncho.htmlТа така с тези "социолози" и едри голф собственици от соц. партията. Какви други резултати очаквате, не знам. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години И какво от това склед като 38% не искат оставка на правителството при статистическа грешка на изследването 3%? И защо ще искам оставка за да се осигури отново премиерският пост на Б.Б., и да влезнат от ново в парламента прихватизаторите на Костов????Благодаря! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Как ги измериха бе? - мен никой не ме е питал, а вас? отговор Сигнализирай за неуместен коментар