Хората да не се плашат от по-високите цени, призова Димитър Греков пред журналисти в Пловдив. Той визира по-скъпите български хранителни стоки, но чието качество обаче е гарантирано, каза той, цитиран от агенция „Фокус“.
Земеделският министър не се опасява, че цената на хляба ще се повиши, макар и хлебната пшеница да е по-скъпа спрямо периода в началото на жътвата. Цената на пшеницата вече е 370 лева на тон без ДДС, а на слънчогледа – 600 лева на тон, отчете Греков.
Добивите и качеството на пшеницата са добри, допълни още той след среща с Националната асоциация на зърнопроизводителите. Пред тях той е обяснил, че зърнопроизводството у нас е на 12-о място в целия ЕС. Сега усилията са насочени към развитие не само на този сектор, но и на останалите земеделски отрасли, пише пресцентъра на Министерство на земеделието и храните (МЗХ).
Димитър Греков допълни още, че за Коледа и Нова година поне 25% от месото в магазините ще бъде българско. Български ще бъдат и плодовете и зеленчуците на пазара. Цената на вносното месо е по-ниска заради по-високите дотации в другите страни на ЕС.
Животновъдството у нас обаче започва да се стабилизира – ръстът е в рамките на 5%, като отрасълът става по-интензивен, има нови технологии, породи и качествени фуражи.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
преди 12 години ВСИЧКИ ПОЛИТИЦИ НА КЛАДАТА! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години http://***.zarnoborsa.com/index.php?p=graph&curr=BGN&pd=1&krgr=16-103 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години http://***.zarnoborsa.com/index.php?p=graph&curr=BGN&pd=30&krgr=16-103 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Греков ти *** ли си бе цената е под 40 стотинки а леба е лев? Цената реалната на леба е 45 стотинки с ДДС!Всичко над ова е ИЗМАМА и изто4ване на НАРОДА! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години :))))))))))))))))) тъкмо се запених да изкоментирам горецитираното изказване и...предходният коментар просто е побрал абсолютно всичко, което може да се издума по случая:)))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години :))))))))))))))))) тъкмо се запених да изкоментирам горецитираното изказване и...предходният коментар просто е побрал абсолютно всичко, което може да се издума по случая:)))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Ко? Не! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години "Хората да не се плашат от по-високите цени, призова Димитър Греков пред журналисти в Пловдив. Той визира по-скъпите български хранителни стоки, но чието качество обаче е гарантирано, каза той..."*************************И какво му е гарантирано бре, лемур?! Това по магазините напр. хляб ли е? Всеки, който не го мързи да забърка в една тава брашно, вода, мая и сол и полученото тесто го опече във фурната на печката си, дори и при не особено удачен резултат ще разбере какво го^но му се пробутва за "хляб" от години! И това с купено брашно - ***, пълно с ***!Всеки, който си купи литър, макар и "кръстено" мляко от жива крава и си го подкваси у дома ще разбере какво му пробутват за "кисело мляко", в т.ч. и по "БДС"! За колбаси да не говорим!!!! Олио, което се измива и без препарат, масло, с което не може да се опържи нищо, защото ще ти извади очите в опита си да излети от тигана, яйца с жълтъци с цват на домат...Да ви се^а на качеството, г-н министре! И двойно на цените! хахаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар