Катар няма да инвестира в нов ядрен блок в АЕЦ „Козлодуй”, въпреки че преди дни премиерът Бойко Борисов представи проекта пред ръководителите на емирството. Тази прогноза направи в ефира на БНТ бившият зам.-министър на външните работи Милен Керемедчиев.
Според него причината за това е фактът, че досега няма държавен ислямски фонд, който да инвестира в ядрена енергетика. „Песимист съм, защото отиваме с проекти, които са нефинансируеми от катарската страна”, допълни още той.
Керемедчиев предупреди и за развитие на "гръцки сценарий" в най-новия член на ЕС – Хърватия. Според него ситуацията в страната не е добра нито от икономическа, нито от политическа гледна точка.
„Тяхната икономика върви изключително зле и очаквам икономически проблеми там съвсем скоро”, убеден е бившият зам.-министър.
Той посочи още, че проблемите с Гърция и бавното догонване на старите членове от страна на новите са причината ЕС засега да забавя процеса на разширяването.
„Смятам, че Западните Балкани трябва да бъдат интегрирани в ЕС възможно най-бързо”, допълни още Керемедчиев.
По отношение на кризата в Македония той посочи, че в последните 15 години страната се е скарала с всичките си съседи, при това съвсем умишлено и се капсулова. ЕС е „вдигнал ръце” от държавата и затова е започнала да процъфтява корупцията в страната.


Електромобилите станаха по-евтини от хибридите
Куриоз: Изритана топка по време на мач причини верижна катастрофа (ВИДЕО)
Наблюдаваме частично пълно слънчево затъмнение от България
НСИ показва как се променя официалната статистика с изложба в Морската градина на Варна
Мъж без книжка, опита да избяга от полицаи във Варна
Финансирането на енергийноефективни жилища е нараснало с 200% през 2025 г.
Мередит Уитни за дългосрочния подход към инвестициите
Задава се недостиг на дизел през зимата
Райън Бол: Иран няма да се поддаде на натиска на САЩ
Частните университети приемат все повече студенти, без те да са кандидатствали
Китайски завод вдигна на крак военни в Европа
Тези екстри в колите не си струват парите
Mercedes-AMG на съд заради изгаряща емблема
Porsche измисли как да спаси предната броня на колата ви
BMW направи електромобил, който генерира ток за 70 км на ден
Ирина Шейк ще ходи по мачовете на Девин Букър
Кои цветя ни носят късмет и щастие?
Тайван променя тактиката си с танковете Abrams