Абсолютна забрана министри, кметове, членове на политически кабинети и чиновници да разговарят на четири очи със съдии, прокурори и следователи предлагат от Реформаторския блок с поправки в Наказателния кодекс.
За нарушение на забраната участниците трябва да лежат от 2 до 5 години в затвора, предвиждат текстовете, внесени от група начело със съпредседателя на РБ Найден Зеленогорски. Нарушителите на забраната ще бъдат и глобявани с 50 хил. лв.
За да не бъдат наказани министърът и магистратът, разговорът им трябва да е публичен, т.е. на него освен двамата разговарящи да присъстват още трима души. Ако разговорът е по телефон, тримата свидетели трябва да са поне в стаята, от която говори единият.
Същите наказания ще важат и за непубличен разговор на министър с член на регулаторен орган.


В Деня на отворените врати десетки ученици се запознаха със спортната слава на Варна
Генетичен тест ще решава кой спортист е мъж или жена за олимпиадите
Във Варна ще се проведе първото издание на Националната кампания „Детски пазар"
Радев разпредели функциите на вицепремиерите
Откриха труп до НДК
ОАЕ не са успели да убедят съседите си за съвместни контраудари срещу Иран
Венецуела, Тайван и Гренландия: Възраждане на Студената война 2.0?
Седмицата в развитие: Визитата на Тръмп в Китай, Фед с нов председател
Подобрете Демократичната партия
П. Димитров: Държавата харчи като семейство, разчитащо на бързи кредити
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Времето утре: Слънчево, но на места ще вали и гърми
Чудо, като от филм: Пилот приводни самолет в океана, 11 души оцеляха
Девет задържани при акцията с имотните измами, сред тях и бивш нотариус
Пловдив остава сред най-активните имотни пазари в България
преди 10 години Отворете Белене, Ловеч, урановите мини......или направо до стенат и ....абе друго си е РЕФОРМАТОР да прави реформи!!! :)))))))))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Е тва е Абсурдистан ! Са требе да ги вардим...да не направат нещо... отговор Сигнализирай за неуместен коментар