Правителството одобри проекта на споразумение между Министерството на туризма и Световната организация по туризъм към ООН за провеждането на Международен конгрес на световните цивилизации и модерен туризъм.
Форумът ще се проведе от 29 ноември до 1 декември 2016 година в София, реши на днешното си заседание Министерският съвет.
Целта му е да обърне внимание върху връзката между модерния туризъм и световните цивилизации като тенденция на международния пазар. Събитието ще изследва също как науката и технологиите допринасят за цялостното преживяване на туриста, посещаващ дадена дестинация, уточняват от пресслужбата на кабинета.
За участие в конгреса са поканени 157-те министри, отговарящи за туризма в страните-членки на Световната организация по туризъм. Провеждането на събитие от такъв мащаб ще допринесе за популяризирането на България като атрактивна туристическа дестинация с огромни възможности за развитие на културно-историческия туризъм.
България е член на СОТ от 1976 г. и в момента е част от Изпълнителния съвет на организацията. Министерство на туризма, като водеща институция в сектора, участва активно в дейността на СОТ, а през 2015 г. страната ни бе избрана за вицепрезидент на 21-ата сесия на Генералната асамблея на организацията.
Когато обяви новината през пролетта на тази година, министърът на туризма Николина Ангелкова каза, че това е една страхотна възможност да представим България със своята древна култура и древна тракийска цивилизация.


Българските и унгарските депутати с най-високи заплати в ЕС спрямо минималната заплата
Много българи излетяха в Космоса с акциите на "Спейс Екс", но скоро ще се приземят
Икономист: Българите обедняха наполовина
ЕС изостава в надпреварата за изкуствен интелект заради собствените си регулации
Евростат: България е на пето място в ЕС по предотвратима смъртност
Н. Митева: Липсва основополагащ обществен консенсус в образованието
Станишевски: Хората в Европа искат да работят за амбициозни компании
Станишевски: Искаме ElevenLabs да е глобална
България може да играе важна роля в ЕС с добива си на основни метали
Състоянията на най-богатите в света нарастват с рекордните $336 млрд. за един ден
Audi възроди A6 allroad, за да се бори със скучните SUV
Джейсън Стейтъм добави още една легенда към колекцията си
Porsche патентова двигател 3 в 1
Електрическото BMW X5 ще има батерия от 141 кВтч за Европа
Умалено копие на двигател на Ferrari се продава по-скъпо от нова Dacia
Мбаппе с два рекорда за победата на Франция над Сенегал
Вижте снимки от приказната сватба в Португалия на Пери Едуардс и Алекс Окслейд-Чембърлейн
Мелания Тръмп беше плътно до съпруга си Доналд на неговия 80-годишен юбилей
Маникюр, вдъхновен от сезона на Близнаци
Как се чувства Ариана Гранде след раздялата с Итън Слейтър?