Работи се по изготвянето на нов механизъм за определяне на минималната работна заплата. Това заяви служебният премиер Огнян Герджиков по време на срещата си в Министерския съвет с представители на Конфедерация на работодателите и индустриалците в България (КРИБ).
От правителствената информационна служба съобщиха още, че в хода на разговора е било подчертано значението на политиките, стимулиращи българското производство.
От страна на работодателите е поставена темата за липсата на достатъчно квалифицирани кадри в страната, а премиерът се е съгласил, че е необходима повече гъвкавост за решаването на този проблем. Според Герджиков дуалното образование е добра стъпка в тази посока.
По думите му, икономиката е в основата на просперитета и макар служебното правителство да е с по-кратък хоризонт на работа, ще се стреми към добро и ползотворно сътрудничество с бизнеса.
На срещата представителите на КРИБ са акцентирали върху състоянието на българската енергетика. Според тях е важно тя да бъде конкурентоспособна, както и да се работи по интерконекторите със съседните страни. Министърът на енергетиката Николай Павлов изрази готовност за активен диалог с всички заинтересовани страни по важните за сектора проблеми, в частност за износа на електроенергия.
Работодателите приветстват и първите действия на служебния кабинет в сферата на здравеопазването.


Мачовете и спортът по ТВ днес (28 юни)
Виц на деня - 28 юни
Времето във Варна на 28 юни 2026
Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
Заловиха голямо количество от опасния фентанил на АМ "Тракия"
преди 9 години Регулирането и непрекъснатото увеличаване на МРЗ е начин да се увеличат данъците и осигуровките на българите и само една специална част от заплатите - тези, които се изчисляват по формулата nМРЗ. Ако някой наистина мислеше социално, щеше да върже нарастването на МРЗ с нарастването на минималната пенсия. Ама от пенсионерите няма какво да вземеш! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Тези нещо се взеха на сериозно. Да си правят изборите и да бутат само належащите задачи. Нищо друго ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар