При 100% обработени протоколи от предсрочните парламентарни избори ГЕРБ печелят 32,65% от гласовете на избирателите, а БСП - 27,2%. Това показват окончателните данни, обявени от Централната избирателна комисия (ЦИК).
Обединените патриоти са с резултат 9,07%, ДПС – 8,99%, а ВОЛЯ – 4,15%.
Останалите формации, участвали в изборите, остават извън парламента.
2,5% от гласувалите са задраскали квадратчето "Не подкрепям никого".
По данни на ЦИК до 17 ч. в изборния ден са гласували 2,9 млн. избиратели, или 42,74% от гласоподавателите, но данните се очаква да бъдат обновени, тъй като изборният ден приключи в 20 ч.
Източник: ЦИК
При 100% обработени протоколи в чужбина ГЕРБ води с 24,54 на сто, втора политическа сила е ДОСТ - със 17,28 на сто, а трета - БСП с 12,75 на сто.
Четвъртото място с 11,9 на сто заема ДПС, петото - КП "Движение Да, България" (Зелените, ДЕОС) с 10,15 на сто, шестото - Обединени патриоти със 7,18 на сто, седмото - Нова Република с 3,83 на сто, осмото - Реформаторски блок - Глас народен с 2,84%, и деветото - ВОЛЯ с 2,21 на сто.
"Не подкрепям никого" в чужбина са отбелязали 2,28 на сто от гласувалите.


Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Условията за туризъм в планините са добри
Един варненски район остава без вода днес
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга
Фризьори съветват как да запазим цвета на косата си след боядисване
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
преди 9 години Окончателно:Искам да отпратя специален поздрав за всички либерални психо,десни отка,чалки от Деформаторски блок, Нови републики, Дай Българии, Дост-ове и т.н. със загубата им на изборите и невлизането им в ПарлЯмента. Честита загуба! Адски съм щастив, че не успяхте да влезете в парлЯмента и искенно се надявам от тук насетне все тъй да си остане.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години И вие ше съдите комунистите, нали? Щот другите са чесни десни... хихи... Нема как да съдите изповядващите евроатлантическите ценности, нали? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години В БЪЛГАРИЯ Е НАЛИЦЕ МАФИЯ, КОЯТО УПРАВЛЯВА ДЪРЖАВАТА И ДЪРЖИ ОБЩЕСТВОТО В ПЛЕН ВЕЧЕ БЛИЗО 30 ГОДИНИ. Тази престъпна организация има пирамидална структура, която кореспондира с йерархичната структура на държавното управление. Повече прочети тук - http://dogovorat.com/post-3/Затова организирам РЕФЕРЕНДУМ ЗА СЪДЕНЕ НА ПОЛИТИЧЕСКИТЕ ЛИЦА ОТ ПРЕХОД. Виж тук - https://***.facebook.com/referendum.politici/ Извинявам се, че поствам коментара навсякъде, но нямам друга възможност за популяризиране! отговор Сигнализирай за неуместен коментар