КТБ е един етикет, една форма, една опаковка на един много по-голям проблем. Нашият проблем беше, че българската държава, големи нейни фрагменти, бяха приватизирани в онзи период. Да не говорим за медии и други обществени власти. КТБ е само фрагмент от много по-голям проблем, който имаме – проблемът за стабилността и устойчивостта на демокрацията. Мисля, че ако се затворим само в казуса КТБ, рано или късно ще имаме нов проблем. КТБ просто беше проявата на бездействието на системите.
Това заяви Петър Андронов, председател на Управителния съвет на Асоциацията на банките в България и бъдещ директор на банката, която ще се получи след обединението на ОББ и Сибанк, в предаването "Неделя 150" по програма "Хоризонт" на БНР.
По думите му Банковият надзор в БНБ се отнася с много по-голяма прецизност и строгост към задълженията си в годините след скандала с КТБ. Според него въвеждането на единния европейски банков надзор също би било добро за България, но още по-добре би било, ако той бъде съчетан с членство в еврозоната.
"Сегашната ситуация е далеч по благоприятна за членство на България в еврозоната спрямо 2009 г., когато Симеон Дянков декларира подобни намерения", смята Андронов. „Първо политически, защото управляващата сила е добре позиционирана в конфигурацията на европейската политическа система в момента, а ние много пъти сме казвали, че решението е политическо. И второ, защото икономиката на Европа и нашата икономика вървят добре“, допълва той.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 9 години Абе нека да има няколко стъпкани пък да видим следващите дали ще са толкова арогантни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години И каго стъпкат този главпрокурор и другите членове на масонската ложа - кой ще ги замени? Христо Пинокиото и неговия господар Прокопито, за които съдебна реформа означава подмяна на сегашния главпрокурор с удобен за тях ли?!? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Не се надявай на справедливост преди да избухне голямо обществено недоволство, при което да бъдат стъпкани от тълпата няколко български мафиоти, политици и поне един главпрокурор масон заедно с поне няколко други члена на масонската ложа към която принадлежат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Защо беше, това бездействие по отношение на КТБ продължава и днес. На колко хора са повдигнати обвинения? А имали изобщо изправени пред съда? За осъдени какво да си говорим. Цветан Василев не може да бъде екстрадиран от Сърбия 3-та година вече, а и не се вижда изобщо възможност да се върне в страната. Така че тук трябва сериозна работа, за да видим най-после някаква справедливост. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Фалита на КТБ беше проява точно на активното сътрудничество на мафията ДПС и на масонската ложа на Цацаров. Пред тия никакви държавни институции не важат и не функционират. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години присединяване на лева към еврозоната 1 евро за 50 лева.Найс, а? "институциите са ГОТОВИ, грабителите са силни, богати и гладни въпреки гоуемото плюскане........... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години тезц нагли и безочливи ЛЪЖИ ги разправяй на младите. Да ти кажем: НОМЕРОТ С КТБ Е 3-ТО ИЗДАНИЕ.ИЗДАНИЕ 1: 1990-та година. Луканов и другари гепва целиа наличен капитал и го раздава в куфърчета на назначените за милионери.ИЗДАНИЕ 2: 1996-ТА ФАЛИРА ПЪРВА ЧАСТНА БАНКА чрез раздаване на необезпечени кредити. Тогава, схемата беше следната - правиме си фирмичка, петима-шестима борчета и дърпане съдружна 5-6 кредита от банки с ЕДНО И СЪЩО ОБЕЗПЕЧЕНИЕ. РЕЗУЛТАТ, паре нема, доларот стана 50 лева идойде макгърч.2014 КТБ: НОМЕРОТ Е СЪЩИЯ! РАЗДАВАНЕ НА НЕОБЕЗПЕЧЕНИ КРЕДИТИ. Обаче, схемата е маалко по-друга. Уважавани "банкери" отпускат безумни пари на наште хора /същите дет спичелиха 1990-та, 1996-та/ да си имат за хърчлък. НЕ СЛУЧАЙНО СА ГИ ДОТИКАЛИ ДО ПОДОБНИ СИЛНИ ПОЗИЦИЕС! Резултат - номв грабеж на обществени средства.Е, ПИТАМ АЗ, ПЕТЪРЧО, ТЕЗ ПИЧЕЛИВШИТЕ ПРЕЗ ГОДИНИТА ПАК СА ТУК И ПАК СА СИ СЪЩИТЕ. ДОРИ ИГРАЯТ ЕДИН И СЪЩИ НОМЕР. ЩО ДА НЕ ГО ПРОБВАТ ПАК?!?!?!? Подсказка: курс на отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Петърчо, кака отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ся,Стадо,виж,как те "управляват" говедарите,като истински водачи на ***!Значи,говедарите("избрани от теб),яхват едни "нещица",наречени "институции" и почват да вършат всякакви безобразия,от името на ...."институциите"!Институцията това,институцията онова...нещо,като "Фигаро тук","Фигаро там" ,върши си безобразията и накрая излиза,че виновния "Фигаро" не съществува,а има някаква си "институция",която освен като термин,може евентуално и да се "открие",като сграда!И толкова!"Бият" се "институциите!Пердашат се яко!Хвърчи "перушина"...ама,перушината,че и главите на говедата,а от "институциите",нищо не пада!Нищичко!Уж те се "бият",а хвърчат перушина и глави на говедата!Хитро,нали!Да,ама,не!Простичко е!Важно е да имаш на разположение,РАСОВИ ***,чиито най-висок израз на "волеизявление" е,"свободното демократично мучене",на "свободните ***"!Му-у! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ся,Стадо,виж,как те "управляват" говедарите,като истински водачи на ***!Значи,говедарите("избрани от теб),яхват едни "нещица",наречени "институции" и почват да вършат всякакви безобразия,от името на ...."институциите"!Институцията това,институцията онова...нещо,като "Фигаро тук","Фигаро там" ,върши си безобразията и накрая излиза,че виновния "Фигаро" не съществува,а има някаква си "институция",която освен като термин,може евентуално и да се "открие",като сграда!И толкова!"Бият" се "институциите!Пердашат се яко!Хвърчи "перушина"...ама,перушината,че и главите на говедата,а от "институциите",нищо не пада!Нищичко!Уж те се "бият",а хвърчат перушина и глави на говедата!Хитро,нали!Да,ама,не!Простичко е!Важно е да имаш на разположение,РАСОВИ ***,чиито най-висок израз на "волеизявление" е,"свободното демократично мучене",на "свободните ***"!Му-у! отговор Сигнализирай за неуместен коментар