Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) ще има пълен достъп до информационната система на Агенция "Митници". Това става ясно от проекта на Инструкция за достъпа, който е публикуван на сайта за обществено обсъждане.
С проекта на Инструкция се предоставя достъп за справочна дейност в автоматизираната информационна система на Агенция „Митници“ на Държавна агенция „Национална сигурност“ чрез „Системата за предоставяне на информация за управленски цели от митнически и акцизни документи“ с изключение на данъчна и осигурителна информация.
Достъпът на ДАНС до автоматизираната информационна система на Агенция „Митници“ се предоставя 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, при спазване принципа „необходимост да се знае" по смисъла на Закона за защита на класифицираната информация.
Служителите на ДАНС ще имат достъп до информация за: извършените вносни, износни и транзитни операции; декларации за парични средства; електронни акцизни данъчни документи; акцизни декларации; лицензи и регистрации по Закона за акцизите и данъчните складове; независима малка пивоварна; специализиран малък обект за дестилация и т.н.
С предложения проект на нормативен акт не се предвижда въвеждането на изисквания на европейското законодателство, нито въвеждането на регулаторни или регистрационни режими.
Припомняме, че в началото на годината БСП обяви започване на инициатива за разсекретяване на доклада на ДАНС относно слабости в работата на Българската акцизна централизирана информационна система (БАЦИС). Съмненията бяха за възможности за манипулации в системата за контрол на акцизните стоки.
Прокуратурата отказа да образува досъдебно производство, защото няма данни за престъпление.


Къмпинг за начинаещи или как да избягаме от глада в гората
Йорданова: Управленската програма е с логото на „Прогресивна България", а не с държавния герб
Пулев: Вече няма риск от шоково поскъпване на цените на горивата на дребно
Не снаряд, а кух предмет плава в морето край Тюленово, не е опасен
Божанов: Трябва да видим системните проблеми за ексцесиите, а не да сочим някого с пръст
БФБ, SOFIX и сегментът Eurobridge - какво ще се случи с българският капиталов пазар с въвеждането на еврото
Т. Лилов: Дефицитът на НОИ е ключов и за бюджетния дефицит
В. Шаламанов: В програмата на кабинета дроновете са приоритет само в земеделието
Shein иска да настигне H&M и Inditex, Adidas губи от големия си футболен залог
Напускането на шефа на Tata оставя в несигурност инвестиции за 120 млрд. долара
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Странно возило беше открито в Дунав
Почина eмблематичен шеф на Toyota
ВАС върна делото за конфликт на интереси срещу шефа на НСИ
Деси Стоянова се връща към ролята си на репортер, за да подкрепи инициативата „Капка живот за гората“
Повдигаме завесата на "Под прикритие": кои са старите играчи и кои са новите персонажи? (ВИДЕО)
Шишков: Обходът на Кресна трябва да е готов до края на 2027 г.
Руски дрон порази пътнически влак, двама загинаха
преди 7 години От анклав Росенец ще получават ли данни? Че цял палат изсипаха срещу пристанището си като награден рушвет на Доган, а прокуратурата го проспа, сякаш нямало конфликт на интереси, всичко разбирасе е с подставени лицаПроверете.... даже протоколите за калибриране на измервателните уреди на Лукойл там са фиктивни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Бря, е че това мисля че трябва да е направено много отдавна. Вкарват някакъв списък с имена и фирми, задават определени критерии и като минат веднага да им попъпва на екрана, нищо сложно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар