Правителството отпусна допълнителни средства в размер на 35,2 млн. лева по бюджета на Министерството на регионалното развитие и благоустройството за 2018 г. за изграждането на 9,3-километровата отсечка от АМ „Хемус“ в участъка между гр. Ябланица и с. Боаза.
Средствата ще бъдат разходвани за разплащане на извършени строително-монтажни работи и консултантски услуги.
Изграждането на АМ „Хемус“ е приоритет в програмата на правителството и има стратегическа цел за ускоряване процеса на икономическо и социално развитие на регионално ниво, посочват от правителствената пресслужба.
Разрешението за строеж на магистрала "Хемус" в отсечката от Ябланица до пътен възел "Боаза" бе издадено от Министерството на регионалното развитие през март.
Договорът за строителството на магистралната отсечка с Консорциум "ХВП Ябланица" бе подписан през юли 2017 г.
Срокът за строителство е 910 дни, като от тях 180 дни са предвидени за проектиране, а 730 дни са за изграждане на обекта.
При реализацията на проекта ще бъдат изградени 5 селскостопански подлеза, 2 селскостопански надлеза, както и подлез при общинския път от Брестница към пещерата "Съева дупка". Автомагистралната отсечка ще бъде с по две ленти за движение в посока по 4 м, две ленти за спиране по 3 м, средна разделителна ивица - 2 м, водещи ивици и банкети.


Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Шефът на БНБ с критика към бюджета
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп отново обяви желание за край на войната в Украйна
Черно море обяви официално още едно ново попълнение
Собственикът на Breitling: Китай остава труден пазар
Жегата започна в Ню Йорк
Биология на дезинформацията: Защо виждаме саблезъби тигри в новинарския поток
National Grid заложи на AI фирма
Слънчевата и вятърната енергия вече дават 35,3% от производството на ток в света
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
BYD не иска съюзи в Европа
5 напитки за разхлаждане в летните жеги
Тенденции при педикюрите за юли
Рекордни 440 кг райски газ иззеха при акция в Созопол
Анджелина Джоли не е ходила по срещи от раздялата с Брад Пит
Дошли заедно, отишли си заедно: Какво накара 19-годишни близнаци с големи мечти да се самоубият?
преди 7 години Нещо не ми стана ясно! Твърди се, че са одобрили допълнителни 35 млн. Пък после били за разплащане?! Ако са допълнителни, нашите другарчета печелят конкурса с дъмпинг и после им вдигаме бюджета ;-) Та и да има какво да се "върне" Найс, а?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години защо не добавите и като ключова информация кои са фирмите спечелили търга - Водострой98 , Хидрострой и още една от Бургас.... все отбор юнаци, но за сметка на това сигурно са най-добрите в това, което правят ... :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години p.s. иначе са дали 35 млн. за първия етап - проектирането... явно много смятане има да се прави за тези 35 млн в следващите 180 дни... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години "Срокът за строителство е 910 дни" (почти 3 години!) или с други думи за 9,3-километровата отсечка от АМ Хемус" ще правим средно по 3 км на година.... с 3 км/година не ми се смята колко мандата ще са нужни на ББ да свърже София с Варна с магистрала...Скоро може да стане световен рекорд по бързина и ефективност.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар