Министерството на икономиката чрез Държавата агенцията по метеорология и технически надзор контролира качеството на горивата. Само от началото на годината сме спрели от пазара един милион литра некачествено гориво. Проверките продължават и ние се занимаваме с това, каза по БНТ икономическият министър Емил Караниколов.
По отношение на цените на горивата министърът повтори, че те зависят от международните пазари и увери, че КЗК следи дали няма картел, монопол или изкривяване на пазарите. Според него проблемът е, че хората нямат доверие, защото са на ръба. Проблемът е в доверието, убеден е Караниколов.
Хората нямат доверие, хората са на ръба, за съжаление ние нямаме магическа пръчка и никой не е обещавал нещо невъзможно, тоест доходи минимални над 1000-1500 лева. Това ще стане с времето, няма как - ние почнахме от дъното и настина малко по малко нещата се развиват. Икономиката ни върви, заяви Караниколов.
Във връзка с протестите на майките на деца с увреждания Караниколов каза, че протестиращите виждат в правителството решение на проблемите си. Те не желаят правителството да се сменя с друго, което да реши проблемите им, категоричен е той.
Според министъра обаче увеличението от 150 млн. лева за хората с увреждания, след като навършат 18 години, не може да е решение. Необходима е и среда, внесеният закон няма да реши всички проблеми, заяви той.
Караниколов е категоричен, че независимо от протестите правителството решава проблемите. Правителството продължава да изпълнява заложените политики. Приоритети в политиките на правителството са образованието, социалната сфера, здравеопазването, увеличаване на доходите.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО
Какво ви очаква в любовта тази седмица?
Откриха над 140 кг наркотик в камион на ГКПП Капъкуле, влязъл от България
България може да въведе дигиталния портфейл до края на 2026 г.