Изпълнителното бюро на БСП ще предложи утре на заседанието на Националния съвет да започне процедура за избор на председател на партията. Това съобщи лидерът на БСП Корнелия Нинова на пресконференция след проведените вчера европейски избори, предаде БТА.
Тя посочи, че за първи път изборът ще се случи по новия устав, като за председател ще гласуват всички членове на партията. „Ще се явя на избор пред цялата партия заедно с всички останали кандидати“, заяви Корнелия Нинова. Тя подчерта, че ще участва в надпреварата и за целта ще се оттегли, за да имат всички равен шанс по време на кампанията.
Ще внесем и предложение парламентарната група да се върне в Народното събрание, съобщи още лидерът на БСП.
Нинова посочи, че БСП са загубили тези избори по две групи причини: външни - корпоративен вот и използване на администрацията, и вътрешни, партийни причини. ГЕРБ имат повече гласове, победиха, но ниската избирателна активност е голяма тревога, коментира тя.
„Мобилизирана ли беше партията? Категорично да", каза лидерът на БСП и добави, че общинските и областните конференции ще направят анализи по места.
При 95,20% обработени протоколи: ГЕРБ води с близо 7 процентни пункта пред БСП. По-точно за ГЕРБ са гласували 30,94%, за БСП – 24,24%.
Под изборната бариера остават "ВОЛЯ - Българските родолюбци" с 3,60% от гласовете, ИК за Десислава Иванчева - с 1,58%, ИК за Минчо Христов с 1,19% , Патриоти за Валери Симеонов - 1,15%.


ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
А1 и MAX Sport излъчват Диамантената лига в Шанхай с Божидар Саръбоюков
Кралица Камила блесна на стилно градинско парти в Бъкингамския дворец
Рашков: Няма хипотеза, според която политик да е заплашван 20 години
Той живее с Алиса в Страната на чудесата: 36 психолози искат импийчмънт на Тръмп
Йотова: За справянето с насилието е нужда и обществена нетърпимост
преди 6 години И перо да си закачите, все тая... Много сте компрометирани вече... отговор Сигнализирай за неуместен коментар