Министерството на отбраната е превело цялата сума в размер на 1,2 милиарда щатски долара по международните договори за доставката от правителството на САЩ на осем самолета F-16 Block 70 и свързаното с тях оборудване и въоръжение, съобщиха от военното ведомство.
Преводът е нареден в четвъртък, 8 август, от МО до Агенцията за подпомагане в областта на сигурността /Defence Security Cooperation Agency - DSCA/ по сметка на Република България.
С тази стъпка българската страна е изпълнила ангажимента си по договорите, сключени по проекта за придобиване на нов тип боен самолет за българските Военновъздушни сили. С потвърждението от Агенцията за получените по сметката на България 1,2 милиарда долара за американската страна договорите също са в сила и започва тяхното практическо изпълнение, посочва се в съобщението.
В него се припомня, че на 26 юли т.г. 44-то Народно събрание ратифицира договорите. Те бяха подписани от министъра на отбраната Красимир Каракачанов на 11 юли.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Историята се повтаря в Америка, част 1
Вучич обяви, че ще подаде оставка, за да помогне на партията на изборите
САЩ нанeсоха нови удари по цели в Иран след атаки с дронове
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
преди 6 години А по-предишния - на грипен. Очевадно е нежеланието на екипа на Инвестора да слага снимка на самолета, който сме купили - решили са - и с основание - че няма да е много имиджово да илюстрират медийните си еръпции за свръхмодерната техника, която даже вече платихме на 100% и то 5 години преди да я видим, със снимката на некъв ретросамолет от музея на USAF... Всъщност, снимка на самолета, който платихме, няма - той още не е произвеждан във вида, в който ни е обещан... за разлика от банковата сметка, която навреме откриха, за да я напълним соевременно... ;) :lol: отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години ...каква снимка искаш? ...на самолета за който сме платили ли? ....ей сега ще ти качат едни чертежи! ....сещаш се защо? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години чернобилчето на вова-АВВА дежурно яде фекалии ЗА НЕЩО ХУБАВО което се случва в Родината.НЯМАААААААА ВЕЧЕ аванта за вас пудели на масква.НЯМАААААААААААА!!!!!!!!!!! аре ходи се скрий - нямашете пет дена и ВСИЧКО БЕШЕ ОК отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Торбата fake news отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Някакъв източник ще посочиш ли за тези "аналитици"? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Инвестор, не се заяждам, само Ви моля един път да поставите снимката на F-16 над статията за него. Предишния път бе на F-22, сега е на F-18. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години *** купува F-16 с наши париhttps://strogosekretno.com/288/11/%D0%98%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D1%83%D0%BF%D1%83%D0%B2%D0%B0-F-16-%D1%81-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8.html"Според аналитиците на НАТО разходите за покупката на тези и други бойни самолети са само 30 процента от разходите за тяхното използване, което означава, че за спасяването на *** на Тиквата от американците и Израел и в предстоящите избори, които ще бъдат отново фалшифицирани, ще плащаме от 2019 г. до средата на ХХ век и сумата ще бъде над 6 милиарда долара. Защо?Защото например разходите за обучение на пилотите са по 10 милиона долара на човек и защото един час полет в САЩ струва над 40 000 долара. А според изискванията на НАТО на всяка такава F-16 изтребителна щайга трябва да се падат поне по 1,5 пилота, като всеки пилот трябва да лети минимум по 160 часа годишно, за което ще плащаме.На второ място, ако наистина трябва да купим тези бракми и да се завираме без вазелин в задниците на Lockheed Martin, най-добре щеше да бъде, тъй като сме най-бедна страна от НАТО с най-слаба армия, да влезем в някакво коопериране с някакъв друг европейски натовски съюзник от нашата черга и да делим разходите, а не да се дърлим с чифте F-16 на гол тумбак.На трето място е въпросът дали тези самолетчета са ни въобще нужни и защо вместо да харчим милиарди за война, в която така или иначе ще бъдем унищожени за 2 минути, да не дадем тези милиарди за децата и пенсионерите в България, преди мафията на Тиквата да ги е унищожила преди войната...Това е един от най-престъпните договори, подписани от мафията защото освен всичко споменато по-горе: България се отказва от управляемото въоръжение въздух-земя; намаляват се целеуказващите контейнери; ракетните пакети въздух-въздух се намаляват наполовина както и пусковите установки за ракетите LAU-129; орязва се броят на нашлемните системи; намален е и броя на пилотите за обучение от 16 на 12, както и инжинерно- техническия състав; тренажорите в Граф Игнатиево са с по-нисък клас и т. н.;И какви самолетчета си купува Борисов? Няма ли в Държавния департамент на САЩ да запитат посолството си в София кой, защо и за колко издаде виза на Борисов да пътува неотдавна до Америка, въпреки че от години би трябвало да е на първо място в списъка на no-visa лица. И колко ни струваше селфито, което се опита да си направи с Тръмп по време на сесията на ООН. И на кого беше платено. " отговор Сигнализирай за неуместен коментар