Протестиращи срещу правителството и действията на главния прокурор Иван Гешев блокираха едно от най-натоварените кръстовища в София – това на бул. "България" и бул. "Иван Гешов".
Това е първото обявено от организаторите гражданско неподчинение на демонстрантите, които продължават да настояват за оставка на правителството и прокурора, съобщава Dnes.bg. Блокирано за известно време беше и трамвайното и тролейбусното движение.
Протестиращи срещу правителството и действията на главния прокурор Иван Гешев около обяд блокираха частично и едно от ключовите кръстовища в столичния булевард "Младост" - кръстовището на бул. "Ал. Малинов" и "Андрей Ляпчев". С викове "Оставка" група хора излязоха на пътното платно, за да поискат оставките на кабинета и на главния прокурор Иван Гешев, и направиха невъзможно преминаването по бул "Александър Малинов" в посока "Цариградско шосе".
Голяма част от шофьорите са изненадани от блокадата, а някои от тях дори влязоха в спор с протестиращите.
След блокадата протестиращите се насочват към НДК, след което ще продължат към Президентството и МС. След блокиране за известно време на кръстовището на Петте кьошета протестиращите се отправиха към сградата на Министерския съвет.
Исканията на протестиращите остават същите – оставка на правителството и главния прокурор. Действията са част от инициативата за гражданско неподчинение в рамките на продължаващите вече 21 дни протести.


„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Държавата дава безвъзмездно на Община Варна терен за детска градина
Явор Гечев: Мерките не ограничават цените, а изчистват пазарните изкривявания
Varna Channel Cup 2026 събира ветроходния елит във Варна
Марио Смърков встъпи в длъжност като областен управител на Варна
АИКБ: Малките фирми ще са най-засегнати от новите изисквания
IPSOS: Няма очевиден кандидат за премиер в парламента, освен Стармър
IPSOS: Големият въпрос е жизнения стандарт на британците
Алтернативни възможности за хората да купуват стоки - решение за по-ниски цени?
Cisco се радва на нови върхове
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
На косъм: Откриха бомба под кола в село Говедарци
В НС: Приеха на първо четене промените в съдебната власт
178 възрастни хора от Крит показват пътя към добра старост
Гийермо дел Торо за AI: Казват ни, че изкуството може да се прави с някакво ш*бано приложение
Шишков от Смолян: До седмица ще има решение за пътя до Пампорово