Движението в района на Орлов мост отново е блокирано от протестиращи в 30-ия ден на антиправителствени протести в столицата. Демонстранти отново разпънаха палатки на възловото кръстовище, подкрепяни с аплодисменти от присъстващите граждани.
Пространството между Ректората и Орлов мост е превърнато в пешеходна зона, разположени са пейки.
Традиционно вече вечерно шествие на недоволните от властта, които искат оставките на премиера Бойко Борисов и на главния прокурор Иван Гешев, тръгна от Министерския съвет и стигна до Орлов мост, където през изминалата нощ полицията премахна палатковия протестен лагер.
Правителствената сграда беше обсипана с яйца и домати. Две шатри и пет палатки са разположени в "триъгълника на властта". Двуредов полицейски кордон охранява събитието, съобщава БНР.
Движението по булевардите "Дондуков" и "Цар Освободител" също беше блокирано по-рано от стотици протестиращи, събрали се в "триъгълника на властта" за поредната вечер на антиправителствен протест в София. Полицейското присъствие в района е видимо по-малко от предишните дни.
Блокада
Ораторите от импровизираната сцена до фонтана пред президентството призоваха за мирни протести без провокации.
34-годишен мъж беше задържан в района на Българската народна банка, съобщиха от Столичната дирекция на вътрешните работи. Полицаите забелязали, че той многократно пресичал пешеходна пътека, носел и бухалка.
"Лицето беше проверено и ще бъде транспортирано до съответното РПУ. Срещу него не е използвана физическа сила, до момента, в който не се опита да осуети проверката на колегите. Затова се наложи", заявиха от полицията.
Задържаният се представи като Димитър Марков, строителен инженер. "Бях на тренировка по бейзбол и се прибирам вкъщи, след което бях задържан. 20 минути чаках да бъде направена проверка на личната ми карта. След това ме извикаха в този бус, където започнаха да ме вкарват с ритници", каза той.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 5 години инженер - пенсиониран старшина ? откога старшините са с висше техническо образование ... : ))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ...и стария слабоум и пенсиониран старшина, фен на *** в твое лице. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години нови *** ... от комсомола на герб . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години "регистриран на 3 Август 2020 г."пръднал си си у гащите, дришня. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ти ли бе, онлайн мишок? Що не идеш да се пробваш? Мини примерно към 20:00. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ами ако утре се съберат 10 *** и да решат че искат да се борят за правата на врабчетата и седнат и блокират некакво кръстовище? ....На другия ден други 10 *** решат че искат да се присъединим към Турция и блокират други кръстовища???? ЕХххх че не съм аз полицейския шеф отговорен за това.Ще им пукна кривите тиквочи от бой ! 1 година ще го заобикалят това кръстовище от страх отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години заобикалят се без проблеми... особенно сега когато трафика е най спокоен от години.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Оставка ВЕДНАГА на полицейските шефове допуснали незаконните действия на 20 платено ***.Всичките тея маймуни да им се нацепят кривите тикчочи и по 1г в затвор.Кво са тея 50-100лв актчета ??? Ако не,поне не ги пазете,ние ще ги сгазим за 2-3 дена ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години пречи му желанието за внимание... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Айде без глупави коментари, всеки, който кара кола в София знае, че не се заобикаля присто с 200 метра!А и като е толкова лесничко, що държите да си разпънете кокошарника точно там, а не пред президентството, например?? Явно не схващате, че по този начин, 50 маргинала да се въргалят през нощта по кръстовищата, не печелите нищо, а напротив - все повече се отдръпват повечето хора! отговор Сигнализирай за неуместен коментар